Huawei z procesorami MediaTeka

Huawei pracuje nad smartfonem 5G z MediaTekiem – to szansa dla obydwu gigantów

Newsy

Huawei robi wszystko, aby zapewnić sobie przetrwanie na rynku. Producent został właśnie odcięty od wykonawcy swoich autorskich procesorów. Natomiast chiński SMIC, który przejął tę rolę, nie oferuje technologii, która jest mu potrzebna do smartfonów klasy średniej, nie mówiąc już o flagowcach. MediaTek jest natomiast producentem procesorów, który co prawda ma w swojej ofercie wiele układów z wyższej półki. Te jednak nie budzą większego zainteresowania.

Huawei z procesorami MediaTeka

Huawei z procesorami MediaTeka

W takiej sytuacji współpraca obydwu firm wydaje się jedynym logicznym rozwiązaniem. MediaTek dostanie w końcu klienta, natomiast Huawei dostawy procesorów. Z tego też powodu Zhao Ming, który jest prezesem marki Honor, stwierdził, że następny model 5G firmy będzie miał układ od MediaTeka, a dokładniej Dimensity 800Natomiast dziś w bazie GeekBench pojawiły się pierwsze informacje o certyfikacji takiego smartfona. Nie znamy jego pełnej nazwy, w bazie widnieje jednak jako Huawei DVC-AN00. Niestety, jedyne czego się dowiedzieliśmy o urządzeniu poza zastosowanym układem to fakt, że zostanie wyposażone w 6 GB pamięci operacyjnej.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Promocja na programy Affinity przedłużona – wciąż można je kupić o 50% taniej

Oczywiście bardzo prawdopodobnym jest fakt, że współpraca pomiędzy Huaweiem a MediaTekiem również zostanie wstrzymana. Tajwański producent procesorów najprawdopodobniej również korzysta z amerykańskiej technologii. Jednak Huawei najprawdopodobniej złożył dość spore zamówienie na procesory jeszcze przed wprowadzeniem zakazu w życie. Dodatkowo MediaTek może zacząć prace nad procesorem bez technologii z USA. W takim przypadku układ ten mógłby być sprzedawany Huaweiowi bez żadnych ograniczeń. Obydwie te firmy obecnie doskonale się uzupełniają. Jednej brakuje procesorów, a druga nie ma dla nich zbytu. Można więc uznać, że Stany Zjednoczone właśnie rozwiązały największy problem tajwańskiego producenta mobilnych układów.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x