ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo IdeaPad Ryzen

Budżetowy laptop Lenovo IdeaPad 3 już niedługo trafi do sprzedaży

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

W ostatnim czasie coraz większa ilość producentów decyduje się na komponenty od AMD. Według nowych informacji następny budżetowy laptop Lenovo IdeaPad 3 również będzie wyposażony w APU od „Czerwonych”. Będzie to kolejna po IdeaPad 5 propozycja tego chińskiego producenta, w której zastosowane będą układy Ryzen 4000. Czy jednak niższa cena nie spowoduje, że producent musiał szukać oszczędności w specyfikacji?

Lenovo IdeaPad 3 to nowy, budżetowy laptop od chińskiego producenta

budżetowy laptop Lenovo IdeaPad

Według najnowszych informacji, które pojawiły się w sieci, Lenovo zamierza wprowadzić budżetowy laptop IdeaPad w trzech wersjach. Główną różnicą pomiędzy nimi będzie zastosowana matryca, a dokładnie jej wielkość. Użytkownicy będą mieli do wyboru modele 14-calowe, 15,6-calowe oraz 17,3-calowe. W przypadku mniejszych konstrukcji w ofercie znajdą się warianty z wyświetlaczami Full HD (1920 × 1080) oraz rzadko już spotykanym HD (1366 × 768). W obydwu przypadkach należy się przygotować na panele TN, jednak będą również warianty z ekranem IPS. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku większego modelu. Do naszej dyspozycji oddane zostaną matryce Full HD (TN oraz IPS), a także HD+ (1600 × 900 pikseli). W przypadku matryc warto więc zagłębić się w specyfikację, żeby nie trafić na gorszy wariant.

Zobacz też: Xiaomi wprowadzi nowe laptopy RedmiBook oraz Mi Notebook

budżetowy laptop Lenovo IdeaPad

Decydując się na niską cenę laptopów Lenovo musiało szukać również innych oszczędności. Te dopadły zastosowaną pamięć RAM. Lenovo IdeaPad 3 będą oferowane z pamięciami RAM DDR4 2666 MHz. W przypadku 14-calowej oraz 15-calowej wersji otrzymamy maksymalnie 8 GB RAM. Jeśli zaś chodzi o wariant 17,3-calowy, to można zamontować 12 GB pamięci. Warto wspomnieć, że we wszystkich przypadkach mamy do czynienia z pamięcią działającą w trybie Dual Channel. Niestety, ale producent zdecydował się na wlutowanie 4 GB na płycie głównej, więc nie mamy możliwości rozszerzenia. Wszystkie modele wyposażone są w te same procesory, a do dyspozycji użytkownika oddane są procesory AMD Ryzen 3 4300U, Ryzen 5 4500U oraz Ryzen 7 4700U. Za najsłabszy wariant przyjdzie nam zapłacić 369 euro. Model wyposażony w procesor Ryzen 7 4700U, 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz 1080p kosztuje 609 euro. Trzeba przyznać, że nowe propozycje od Lenovo zostały stosunkowo dobrze wycenione.

Źródło: Notebookcheck.net

Sprawdź najnowsze wpisy