ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo IdeaPad Ryzen

Lenovo zaprezentowało nową wersję laptopa IdeaPad 5 z procesorem AMD Ryzen 4000

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

W ciągu ostatniego tygodnia Lenovo zaprezentowało dwie nowe propozycje laptopów gamingowych – IdeaPad Gaming 3 oraz Legion 5. Teraz przyszedł czas na Lenovo IdeaPad 5 z procesorem AMD Ryzen 4000. Będzie to laptop przeznaczony głównie do zadań biurowych i konsumpcji treści. Nie oznacza to jednak, że granie na nim będzie niemożliwe. Czy jednak nowa propozycja chińskiego producenta zadowoli klientów?

Lenovo wprowadza budżetowe laptopy IdeaPad 5 z procesorami AMD Ryzen 4000

Lenovo IdeaPad Ryzen

Wydaje się, że tak, bowiem IdeaPad 5 będzie zachęcał w dużej mierzą niską ceną. Według podanych informacji za podstawową wersję urządzenia przyjdzie nam zapłacić 459 euro. Co otrzymamy w tej cenie? Do wyboru dostajemy laptopa wyposażonego w 15,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Za sprawne działanie laptopa odpowiadać będą najnowsze niskonapięciowe procesory AMD Ryzen 4000. Użytkownicy dostają do wyboru między innymi takie CPU jak 4-rdzeniowego oraz 4-wątkowego Ryzen 3 4300U do 8-rdzeniowego i 16-wątkowego Ryzen 7 4800U. W zależności od zakupionej wersji Lenovo IdeaPad 5 wyposażone jest również w 4 GB, 8 GB lub 16 GB pamięci DDR4-3200. Niestety, ale w przypadku kupna laptopa z procesorem Ryzen 3 4300U otrzymujemy pamięć działającą w trybie jednokanałowym. Na dane dla użytkownika przeznaczony jest dysk SSD NVMe o pojemności 128 – 512 GB. Opcjonalnie można również dołożyć dysk HDD, jednak wiąże się to ze zmniejszeniem pojemności baterii.

Zobacz też: Wyciek danych u Nintendo – dane 160 tysięcy graczy zagrożone

Jeśli już o baterii mowa, to standardowa konfiguracja Lenovo IdeaPad 5 z procesorami Ryzen 4000 wyposażona jest w 4-komorową baterię Li-Pol o pojemności 70 Wh. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dołożenie dodatkowego dysku twardego spowoduje zastosowanie słabszego ogniwa o pojemności 45 Wh lub 57 Wh. Niestety, ale w cienkiej konstrukcji laptopa nie znalazło się miejsce dla dedykowanego układu graficznego. Lenovo IdeaPad 5 zaopatrzone zostało również w najpotrzebniejsze złącza. Użytkownik otrzymuje 2x USB 3.0, USB typ C, wyjście HDMI oraz czytnik kart SD. Nie zabrakło również łączności Wi-Fi ac oraz Bluetooth. Z oficjalnej informacji wynika, że laptop trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych trzech tygodni. Za najdroższą konfigurację przyjdzie nam zapłacić 909 euro.

Źródło: Windows Central

Sprawdź najnowsze wpisy