ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi wprowadzi nowe laptopy RedmiBook oraz Mi Notebook

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Chińska firma Xiaomi w Polsce znana jest przede wszystkim jako producent przystępnych cenowo smartfonów. Jednak w Chinach można kupić wiele innych sprzętów tej marki na czele z laptopami czy telewizorami. I chociaż w naszym kraju są one dostępne, to jednak nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jednak już niedługo coraz więcej osób może zwrócić swe oczy ku laptopom Xiaomi, bowiem producent szykuje nowe wersje swoich laptopów – RedmiBook oraz Mi Notebook.

Nowe laptopy RedmiBook oraz Mi Notebook przeszły certyfikację Bluetooth SIG

Z informacji podanych przez serwis Notebookcheck wynika, że najnowsze propozycje Xiaomi w segmencie laptopów przeszły certyfikację Bluetooth SIG. Dane certyfikacyjne dowodzą, że już niedługo do sprzedaży może trafić aż sześć nowych laptopów. Najprawdopodobniej będą to RedmiBook 14 Ryzen Edition 2nd Generation, RedmiBook 16 Ryzen Edition, Mi Laptop 13.3, Mi Laptop 14, Mi Laptop 16.1 oraz Mi Notebook 14. Tak przynajmniej wynika z danych udostępnionych przez Bluetooth SIG. Jak widać producent zamierza wprowadzić przynajmniej dwa sprzęty wyposażone w procesory AMD Ryzen. Można się spodziewać, że chodzi w tym przypadku o zbliżające się wielki krokami APU Ryzen z serii 4000, które ma zapewnić dużą wydajność. Nie wiadomo jednak czy Xiaomi nie zdecyduje się również wprowadzić rozwiązań „Czerwonych” w pozostałych czterech nowościach. Być będą to modele posiadające warianty zarówno Intela jak i AMD. Pokazuje to jednak, że coraz większa ilość firm decyduje się na implementowanie układów firmy zarządzanej przez Lisę Su.

Zobacz też: Kolejny problem z aparatem w Samsungu Galaxy S20 Ultra – tym razem w pełni fizyczny

Czego jeszcze dowiadujemy się z certyfikacji Bluetooth SIG? Z podanych danych wynika, że nowe laptopy Xiaomi wykorzystają łączność Bluetooth w wersji 5.0 oraz 5.1 w przypadku modelu Mi Laptop 13.3. Z certyfikatu dowiadujemy się również numerów seryjnych dla poszczególnych laptopów. Wynika to z pewnością z zastosowania różnych podzespołów. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowe laptopy od Xiaomi będą miały swoją premierę. Warto jednak zaznaczyć, że certyfikacje dostają urządzenia już praktycznie w całości przygotowane. Należy więc spodziewać się, że w najbliższych miesiącach Xiaomi zaprezentuje nowości w tym segmencie. Oczywiście najpierw pojawią się one na chińskim rynku, a dopiero później będą dostępne w innych krajach.

Źródło: Notebookcheck.net

Sprawdź najnowsze wpisy