ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 10 Pro aktualizacja DxOMark

Xiaomi Mi 10 Pro z aktualizacją, która ma poprawić osiągi w… DxOMark

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi się nie poddaje, jeśli chodzi o jakość fotografii we flagowym smartfonie firmy. A przynajmniej w kwestii oceny jego możliwości przez serwis DxOMark. Kiedy Xiaomi zaprezentowało Mi 10 Pro w lutym na rodzimym rynku, recenzja DxOMark Camera pojawiła się już tego samego dnia. Jeszcze w marcu dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun obiecał aktualizację aparatu z myślą o testach w DxO. Jak widać, dotrzymał słowa, ponieważ firma wprowadza obecnie aktualizację MIUI 11.0.24.0 dla Mi 10 Pro. Jednym z jej głównych punktów jest natomiast poprawa działania aparatu z myślą o testach w DxOMark.

Xiaomi Mi 10 Pro aktualizacja DxOMark

Xiaomi Mi 10 Pro aktualizacja DxOMark

Testy DxOMark cieszą się mieszanymi opiniami wśród naszych czytelników. Podejrzewam więc, że dla wielu osób aktualizacja aparatu z myślą o nich wyda się kuriozalna. Jednak nawet oni powinni docenić tutaj uczciwość Xiaomi. Producent otwarcie podkreśla, co ta aktualizacja ma na celu. A mógłby przecież twierdzić, że chodzi tu o poprawę jakości zdjęć samych w sobie. Z drugiej strony te teoretycznie powinny ulec poprawie z samej definicji testów aparatu. Nowa aktualizacja waży tylko 406 MB. Wprowadza ona kilka innych zmian oprócz poprawek dla DxOMark.

Zobacz też: Historia Google, czyli jak stać się gigantem internetu?

Tym, co powinno zainteresować właścicieli Mi 10 Pro, jest fakt, że podnosi ona poziom poprawek bezpieczeństwa do kwietnia 2020 roku. Dodaje również obsługę stereofonicznych dzwonków oraz opcję mirror przy nagrywaniu krótkich filmów. Aktualizacja naprawia także sporadyczne problemy, z którymi borykają się użytkownicy w trybach AI i HDR w aplikacji aparatu. Ponadto, przynosi ikonę WiFi 6, która będzie wyświetlana na pasku stanu, gdy telefon jest podłączony do obsługiwanego routera. Nie przekreślajmy także tej poprawki dedykowanej DxOMark. Możliwe, że jakość zdjęć rzeczywiście będzie o wiele lepsza niż dotychczas.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy