ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi z aparatem 144 Mpix

Aparat w Xiaomi Mi 10 Pro zdeklasował konkurencję w DxOMark

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Najważniejsze premiery lutego już za nami – dwa dni temu światło dzienne ujrzała rodzina Galaxy S20, a dziś – Mi 10 od Xiaomi. W skład serii Mi 10 wchodzi oczywiście Mi 10 i Mi 10 Pro, lecz to ten drugi został już przetestowany przez profesjonalistów z DxOMark. Okazuje się, że najnowszy flagowiec od Chińczyków robi bezkonkurencyjne zdjęcia.

Mi 10 Pro w DxOMark – Xiaomi odrobiło zadanie domowe

Xiaomi Mi 10 Pro DxOMark

Tylny aparat najnowszego Xiaomi Mi 10 Pro został przetestowany w DxOMark. Wyniki, jakie osiągnął ten smartfon, przewyższają wszelkie oczekiwania. Otóż urządzenie zgarnęło łącznie 124 punkty, które pozwoliły mu przeskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu smartfonów z najlepszym aparatem głównym. W przypadku zdjęć testerzy najwyżej ocenili zoom, autofocusa, ekspozycję oraz kolory. Jeśli zaś chodzi o nagrywanie wideo, to Mi 10 Pro otrzymał najwięcej punktów za autofocusa, stabilizację, kolory oraz ekspozycję.

Zobacz także: Fake Newsy na Facebooku? Jedna z największych agencji prasowych będzie miała na niego oko

Dla przypomnienia – Mi 10 Pro posiada z tyłu cztery aparaty: 108 Mpix, 20 Mpix, 12 Mpix i 8 Mpix. Nie da się ukryć, że jakość zdjęć wykonywanych tym smartfonem robi spore wrażenie. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu jedną z największych wad smartfonów Xiaomi był właśnie aparat. Modelowi Mi 10 Pro udało się prześcignąć w rankingu DxOMark m.in. Huaweia Mate 30 Pro, iPhone’a 11 Pro Max oraz Samsunga Galaxy Note10. Xiaomi zdecydowanie odrobiło zadanie domowe.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy