Asystent Google Voice Match

Asystent Google jeszcze lepiej rozpozna nasz głos

Newsy

Asystent głosowy Google w smartfonie jest wykorzystywany głównie przez jedną osobę. Inaczej ma się jednak sprawa z inteligentnymi głośnikami. Dlatego też firma upewniła się, że każda osoba może dostosować swoje preferencje dotyczące interakcji z Asystentem Google. Podczas konfigurowania aplikacji można teraz włączyć funkcję Voice Match i uczyć Asystenta rozpoznawać głos. Dzięki temu będziemy mogli otrzymywać spersonalizowane wyniki, takie jak przypomnienia o kalendarzu i ulubione listy odtwarzania. I to nawet jeśli urządzenie jest udostępniane innym osobom w gospodarstwie domowym.

Asystent Google Voice Match

Asystent Google Voice Match

Oczywiście nauczenie asystenta naszego głosu jest nieco bardziej skomplikowane. Po skonfigurowaniu funkcji Voice Match Asystent Google wyświetli monit o wypowiadaniu pełnych zwrotów, a nie tylko hasła wywoławczego. Musi nauczyć się on, nie tylko tego co mówimy, ale także brzmienia naszego głosu i sposobu, w jaki mówimy. Dzięki funkcji Voice Match możemy połączyć do sześciu osób z jednym urządzeniem wyposażonym w Asystenta Google. Dzięki temu każda z nich będzie mogła uzyskać wyniki dostosowane do swoich potrzeb podczas korzystania z urządzenia.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Realme nie musi wyglądać tanio – tajemniczy smartfon to potwierdza

To jednak nie wszystko. Google przygotowało także opcję dla samotników. Dzięki niej możliwe będzie zwiększenie lub zmniejszenie czułości głośnika:

Różne czynniki, jak na przykład to, jak głośne jest środowisko, mogą mieć wpływ na reakcję Asystenta na kluczowe słowo lub spowodować przypadkową aktywację, gdy usłyszy coś podobnego do Hej Google”. Aby lepiej dostosować Asystenta Google do swojego otoczenia i pożądanej reakcji, wprowadzamy nową funkcję, która pozwala dostosować czułość inteligentnych głośników i inteligentnych wyświetlaczy do słowa kluczowego. Możesz zwiększyć czułość Asystenta Google, jeśli chcesz, aby reagował on częściej, lub zmniejszyć jej czułość, aby ograniczyć niezamierzone aktywacje.

W ciągu kilku tygodni ma pojawić się także opcja umożliwiająca ustalenie czułości urządzenia zależnie od pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Tak, aby np. w sypialni reagował on częściej, a w salonie rzadziej. Niestety, będzie ona dostępna jedynie w języku angielskim i pojawi się tylko w kilku krajach. 

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x