ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi MIUI 12 beta lista smartfonów

Premiera MIUI 12 jeszcze w kwietniu – nadciąga Dark Mode 2.0

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Premiera MIUI 12 odbędzie się już niedługo, a Xiaomi w końcu powiedziało to oficjalnie. Jednak zanim nowa wersja nakładki systemowej pojawi się na smartfonach producenta, minie jeszcze sporo czasu. Wprawdzie Xiaomi stara się wypuszczać swoje produkty dość szybko na rynek, to jednak w kwestii aktualizacji to czasem prawdziwa loteria.

Premiera MIUI 12 – kiedy się odbędzie?

Pod koniec miesiąca, a konkretniej 27 kwietnia, Xiaomi zaprezentuje w Chinach swój nowy telefon. Ma to być Xiaomi Mi 10 Youth Edition, a razem z nim mają zostać podane pierwsze szczegóły odnośnie MIUI 12. To już najwyższa pora na to, żeby firma powiedziała o swoim rozwiązaniu kilka słów, bo zapowiada je już od kilku dobrych miesięcy. Teraz kiedy premiera jest już „za pasem”, firma zaczęła także zdradzać szczegóły tego, co zamierza wprowadzić w nowej wersji oprogramowania. Takich małych zapowiedzi ze strony Xiaomi możemy spodziewać się do samego 27 kwietnia, kiedy to premiera MIUI 12 ma oficjalnie nastąpić.

Premiera MIUI 12
Fot. Dark Mode 2.0 w MIUI 12

Ciemny motyw MIUI 12

Dziś Xiaomi potwierdziło, że w nakładce pojawi się odświeżona wersja ich ciemnego motywu, czyli Dark Mode 2.0. Pierwotnie funkcja pojawiła się w wersji MIUI 10, a ulepszono ją w wersji 11. Jednak rozwiązanie nie wspierało wszystkich aplikacji, ale w MIUI 12 ma robić to już w najważniejszych z nich. Firma zapowiedziała, że na poziomie kodu ma to dotyczyć 42 aplikacji systemowych oraz 20 najbardziej popularnych wśród użytkowników. Co ciekawe, w nowej nakładce ciemny motyw ma dostosowywać się do jasności na zewnątrz, czyli uzależniony będzie od pory dnia. Zmieniać ma się w tym czasie także kontrast oraz jasność tak, by treści były jak najbardziej widoczne.

Zobacz też: Aplikacja Netflix z nową funkcją!

Sama funkcja ma także zmieniać font, z którego korzysta użytkownik, by ten był czytelniejszy w tym trybie. Dodatkowo Dark Mode 2.0 ma także „przerabiać” tapetę smartfona tak, by symulować na niej dzień/noc. Więcej informacji Xiaomi ujawni w dniu premiery MIUI 12.

Źródło: Xiaomi / GizmoChina

Sprawdź najnowsze wpisy