Czytnik linii papilarnych w ekranie

Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem linii papilarnych – Goodix wchodzi do gry

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem linii papilarnych to coś… dziwnego. Do tej pory Samsung nie chciał za bardzo korzystać z oferty Goodix, czego nie można powiedzieć o jego konkurencji. Tymczasem okazuje się, że nowy przedstawiciel serii A zostanie pierwszym modelem, który będzie korzystał z tego rozwiązania.

Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem linii papilarnych

Czytniki linii papilarnych to rozwiązanie, bez którego trudno wyobrazić sobie obecnie smartfony. Oczywiście istnieją także zabezpieczenia polegające na skanowaniu twarzy czy tęczówki, ale w urządzeniach z niższej półki cenowej, o wiele częściej spotyka się właśnie czytniki. Coraz częściej pojawiają się one pod wyświetlaczami. Nie inaczej będzie w przypadku zapowiedzianego ostatnio Samsunga Galaxy A71 5G, który ma pojawić się jakoś latem tego roku.

Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem
Fot. Samsung Galaxy A71 5G

Tutaj jednak pojawi się pewna niespodzianka, bo Samsung po raz pierwszy zdecydował się na skorzystanie z oferty Goodix. Ich optyczne rozwiązania do tej pory znalazły się między innymi w smartfonach od Huawei, Oppo, vivo, Xiaomi, Honor, OnePlus, Redmi, ZTE, MEIZU, Lenovo, Moto, iQOO czy realme. Można więc powiedzieć, że większość branży korzysta z rozwiązań od Goodix. Teraz do tego grona dołączy także Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem linii papilarnych. Czy to wpłynie na szybkość odczytu i bezpieczeństwo? Zmiana może być zauważalna, bo Goodix co chwila jest gdzieś nagradzany za swoje rozwiązania.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10 Lite z aktualizacją do One UI 2.1

Samsung Galaxy A71 5G został wyceniony w Stanach Zjednoczonych na 599,99 dolarów, a poniżej znajdziecie informacje o jego specyfikacji. Procesorem najprawdopodobniej będzie tam Exynos 980.

  • Wyświetlacz: OLED, przekątna 6,7 cala, rozdzielczość 1080×2400 pikseli
  • Pamięć RAM: 6/8 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB
  • Aparat przód: 32 Mpix
  • Aparaty tył: 64 Mpix; 12 Mpix; 5 Mpix; 5 Mpix
  • Akumulator: 4500 mAh (ładowanie 25 W)

Źródło: GizmoChina / Goodix

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy