W ofercie internetowego sklepu Poczty Polskiej pojawiły się ochronne maseczki na twarz. Państwowy operator pocztowy nie śpieszył się z decyzją o rozpoczęciu sprzedaży, jednak na ostateczną decyzję mogła mieć wpływ ostatnia decyzja rządu. Chodzi o wprowadzenie zasady nakazującej noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Maseczki ochronne w ofercie Poczty Polskiej – cena, dostępność

Maseczki mają być dostępne w ofercie e-sklepu Poczty Polskiej w cenie 49,95 zł za zestaw 5 szt. Mają, ponieważ póki co na stronie sklepu pojawiła się oferta, przy której widnieje napis produkt chwilowo niedostępny. Poczta zapewnia jednak, że jeszcze dzisiaj lub jutro maseczki będzie można zamawiać.

maseczki ochronne w ofercie poczty

Maseczki ochronne będzie można także kupić w stacjonarnych placówkach Poczty Polskiej. Tam będą dostępne pojedynczo, w cenie 9,99 zł za sztukę. Przez najbliższy tydzień pierwsze partie towaru będą dostarczane do placówek pocztowych. Jeśli starsze osoby zdecydują się kupić maseczki właśnie tam, może to jeszcze bardziej wydłużyć kolejki do punktów pocztowych. Przypomnijmy – lokale Poczty Polskiej podczas epidemii są otwarte krócej, obowiązują też dodatkowe limity. Państwowa spółka jednak wydaje się nie przejmować tą kwestią i zapowiada poszerzenie asortymentu o żele do dezynfekcji rąk. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, preparaty będą dostępne jeszcze w kwietniu.

Czytaj także: Podczas wyborów poczta nie musi dostarczać żadnych przesyłek poza kartami do głosowania

Wracając do samych maseczek, produkowane są one w Polsce i można ich używać wielokrotnie. Według opisu tkanina wytrzyma 50 cykli prania i suszenia w suszarce bębnowej. Słuszność wprowadzenia przez Pocztę Polską maseczek do sprzedaży oceńcie sami. Patrząc na ceny, w innych miejscach w internecie, a także w aptekach raczej znajdziemy korzystniejsze oferty.

źródło: Poczta Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.