Poczta Polska w związku z epidemią koronawirusa wprowadza nowe zasady, których skutkiem mogą być utrudnienia dla klientów. Problem mogą mieć ci, którzy chcą odebrać np. zakupy zrobione przez internet, jak i nadawcy przesyłek. Wszystko ma jednak związek z wyjątkową sytuacją, jaka panuje w Polsce i na świecie.

Poczta Polska wprowadza zmiany, jakie utrudnienia to oznacza?

Klienci przyzwyczaili się, że mogą odbierać przesyłki z placówek pocztowych przez większość dnia. Niektóre oddziały są nawet całodobowe. Teraz jednak się to zmieni. Wiemy, na jakie utrudnienia muszą przygotować się klienci.

poczta polska utrudnienia

Urzędy Pocztowe będą czynne od poniedziałku do piątku tylko przez 6 godzin dziennie. Placówki otwarte dotychczas w soboty będą nadal działać w te dni, ale tylko 3 godziny dziennie. Co z placówkami całodobowymi? Te będą otwarte dla klientów od 8 do 20. Punkty Obsługi Klienta w centrach handlowych będą natomiast całkowicie zamknięte. W placówkach pocztowych pojawią się taśmy wyznaczające strefy ochronne dla pracowników. Obsługa będzie prosiła klientów o zachowanie odstępu 1,5 m od innych osób. Klient będzie mógł wprawdzie podejść blisko pracownika poczty, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, za wyraźnym pozwoleniem od pracownika. Przy okienku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników. Tych ostatnich Poczta Polska wyposaży też w środki do dezynfekcji.

Czytaj także: WHO zaleca, by obecnie zrezygnować z gotówki i płacić kartą

Problem mogą mieć osoby, które planowały wysłać paczkę za granicę. Od poniedziałku Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek zaadresowanych do innych krajów. Powód to zawieszony transport lotniczy między państwami.

źródło: wyborcza.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.