Steam ma poważny problem. Jest nim istna nadprodukcja gier indie na platformę. Co gorsza, znaczna większość z nich to po prostu badziew. Znalezienie więc dobrej gry małego dewelopera to nie tylko kwestia przeczesywania dziesiątek równie udanych tytułów, co jeszcze taplanie się w bagnie tysięcy produkcji zwyczajnie marnych. Pod tym względem Steam coraz bardziej zaczyna przypominać to, co dzieje się w Sklepie Play na Androida.

Festiwal gier Steam

Festiwal gier steam

Częściowym rozwiązaniem tego problemu jest Festiwal Gier Steam i jego nadchodząca letnia edycja. Pozwoli on na znalezienie tych kilku interesujących tytułów, za które naprawdę chętnie byśmy zapłacili. Oczywiście mowa tu o tytułach, które mają mieć swoją oficjalną premierę dopiero w przyszłym roku. W praktyce jednak zaliczają się do nich także gry z wczesnego dostępu, które są z nami już od wielu lat, a po prostu na 2021 ustalono ich premierę. Jak podaje sklep:

Festiwal Gier Steam to wydarzenie skupiające uwagę na nadchodzących grach, które mają zostać wydane w kolejnym roku. Od 9 do 14 czerwca sprawdźcie nadchodzące premiery, wypróbujcie je dzięki ograniczonym czasowo demom lub krótkim grywalnym doświadczeniom, porozmawiajcie z producentami stojącymi za tymi grami i dodajcie je do swoich list życzeń, by uzyskać przypomnienie podczas premiery!

Zobacz też: NVIDIA odświeżyła mobilne układy GeForce RTX 2060 i RTX 2070

Jak widać, nie tylko będziemy mogli zagrać w wersje demonstracyjne, ale także porozmawiać z twórcami. To natomiast da nam jakiś pogląd na ich podejście i zaangażowanie w projekt. Zastanawiam się czasem: ile genialnych tytułów przeszło do tej pory bez echa tylko dlatego, że nie zostały przez nikogo zauważone na platformie? Mam nadzieję, że podobne inicjatywy pomogą się przebić do świadomości graczy przynajmniej części z nich. Impreza odbędzie się w dniach 9 – 14 czerwca.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.