nowa wersja Steam Controller

Valve patentuje nową wersję Steam Controllera

2 minuty czytania
Komentarze

Nie tylko posiadacze konsol korzystają z kontrolerów. Posiadacze pecetów także potrafią je docenić. Niektóre tytuły wręcz aż proszą się o ich wykorzystanie. Granie w Rocket League lub Fifę bez kontrolera, nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem. Poza standardowymi gamepadami, przypominającymi te od Xboxa, lub PlayStation na rynku mieliśmy do niedawna produkt ciekawy, ale bardzo dziwny. Był nim Steam Controller. Był, ponieważ całkiem niedawno zniknął ze sprzedaży. Wydawało się, że to jego koniec. Jednak wygląda na to, że nie umarł a wręcz przeciwnie. Powróci w nowej wersji. A przynajmniej tak sugeruje zarejestrowany kilka tygodni temu patent.

Nowa wersja Steam Controllera będzie miała krzyżak

nowa wersja Steam Controller

Miałem przyjemność korzystać z pierwszej wersji przez kilka miesięcy. Choć nie wiem, czy można to nazwać przyjemnością. Budził we mnie bardzo mieszane uczucia. W jednych tytułach sprawdzał się wyśmienicie, a w inne naprawdę nie dało się grać. Najbardziej doceniłem go w grach strategicznych. Poruszanie się po mapie i zaznaczanie jednostek to po prostu bajka. Niestety w tytułach typowo zręcznościowych kompletnie się nie sprawdzał. Jeżeli próbowaliście kiedyś grać na laptopie (używając touchpada) w jakąś strzelaninę, to wiecie, o co chodzi. Wniosek patentowy nowej wersji Steam Controllera sugeruje, że zyskamy możliwość zamiany gałki analogowej na krzyżak. Na pewno w platformówkach i bijatykach sprawdzi się znacznie lepiej. Kolejna zmiana dotyczy tylnego panelu z łopatkami. Prawdopodobnie też będzie można go wymienić.

Zobacz także: Half-Life Alyx bez VR – komuś się to udało

Oczywiście to tylko wniosek patentowy. Nie oznacza, że właśnie tak będzie wyglądała finalna wersja nowego Steam Controllera. Zanim pojawi się na rynku zmienić może się praktycznie wszystko – od wyglądu po funkcjonalność. Valve inwestuje ostatnio sporo pieniędzy w rozwój VR, więc być może nowy kontroler będzie przeznaczony do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Wniosek został opublikowany kilka tygodni temu, więc zapewne minie jeszcze sporo czasu, zanim pojawi się jakaś oficjalna zapowiedź.

Źródło: Valve News Network, Techspot

Motyw