ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nvidia nie zablokuje RTX górnikom

NVIDIA odświeżyła mobilne układy GeForce RTX 2060 i RTX 2070

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

NVIDIA wypuściła niedawno odświeżone układy graficzne GeForce RTX SUPER do laptopów. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyna nowość wprowadzona przez firmę. Mobilne układy z niższej serii RTX również doczekały się odświeżenia. I chociaż nie jest to tak duża zmiana jak w przypadku układów z serii SUPER, to jednak wprowadzone modyfikacje zapewnią odrobinę większą wydajność.

Mobilne układy GeForce RTX 2060 i RTX 2070 doczekały się odświeżonych wersji

mobilne układy GeForce RTX

Według informacji przekazanych przez niemieckiego producenta laptopów firmę Schenker większa wydajność osiągnięta została przez zastosowanie nowszych technologii. W przypadku odświeżenia układów GeForce RTX NVIDIA zdecydowała się na wykorzystanie niskonapięciowej pamięci GDDR6 VRAM. Według podanych informacji chodzi w tym przypadku o rozwiązanie firmy Micron, które pracują z napięciem 1,25 V. Przypomnijmy, że domyślna wartość to 1,35 V. Zmiana ta umożliwia uzyskanie większej mocy, w wyniku przekierowania większej mocy na sam układ graficzny. To właśnie dzięki temu w odświeżonych układach GeForce RTX mamy do czynienia z przyspieszeniem prędkości zegarów. Odnowiony GeForce RTX 2070 podkręcono z 1440 MHz do 1485 MHz. Jeśli zaś chodzi o GeForce RTX 2060, to wartości zegarów zmieniono z 1200 MHz na 1285 MHz.

Zobacz też: W sieci pojawiły się ceny desktopowych procesorów Intel Comet Lake

Niestety, ale NVIDIA nie zdecydowała się na żadną zmianę w nazewnictwie odświeżonych układów graficznych. Może więc dojść do sytuacji, że jedynym sposobem sprawdzenia GPU będzie jego nazwa kodowa. Najprostszym rozwiązaniem jednak będzie zakup najnowszego laptopa, który wyposażony będzie w odświeżone mobilne układy GeForce RTX. Jednym z takich urządzeń ma być laptop XMG Apex 15, w którym producent zastosuje nowe wersje GeForce’ów RTX. Niemniej jednak odświeżenie mobilnych układów pokazuje, że NVIDIA nie ma zamiaru oddawać przewagi zdobytej w segmencie laptopów gamingowych. Tym bardziej że nadal czekamy na pojawienie się pierwszych konfiguracji wyposażonych w mobilne GPU AMD Radeon RX 5700M i Radeon RX 5600M. Wszak ich prezentacja odbyła się na początku roku na targach CES 2020. Jeśli w najbliższym czasie na rynku nie pojawią się laptopy wyposażone w układy od AMD, to przewaga NVIDII może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Źródło: Kitguru

Sprawdź najnowsze wpisy