ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Logowanie do Twittera przez konto Google

Szef Twittera ma gest – przekazał znaczną część swojego majątku na walkę z pandemią

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wiele osób prywatnych i firm przekazuje olbrzymie środki na walkę z koronawirusem. I to jest piękne, każde wsparcie się liczy. Jednak na szczególną uwagę zasługuje tutaj szef Twittera Jack Dorsey, który przekazał na ten cel aż miliard dolarów. To natomiast stanowi znaczna część jego majątku. Jest to więc jak najbardziej odczuwalna suma w jego przypadku i stanowi ewenement na skalę światową. Dodatkowo zachował przy tym przejrzystość, która mogłaby zawstydzić niejedną organizację charytatywną.

Szef Twittera przekazał miliard USD na walkę z koronawirusem

W swoim tweecie Dorsey ujawnił, że kwota, którą przekazał, odpowiada około 28 procentom jego majątku. Dodał także, że wszystkie środki przeznaczone na walkę z pandemią mogą być śledzone przez każdego za pomocą publicznego arkusza kalkulacyjnego. Przyznam jednak, że nie udało mi się go zmusić do współpracy. Podobno jednak w chwili publikowania tweeta przekazał już 100 tysięcy dolarów na Amerykański Fundusz Żywnościowy. Organizacja ta, której współzałożycielami są Laurene Powell Jobs i Leonardo DeCaprio, pomaga finansować posiłki dla osób, na które wpływ miał Covid-19.

Zobacz też: Środowa aktualizacja biblioteki Amazon Prime Video – co nowego na platformie?

Po zakończeniu pandemii Covid-19, fundusze zostaną wykorzystane na wsparcie wysiłków na rzecz zdrowia kobiet, edukacji i powszechnego podstawowego dochodu. Jak Dorsey napisał w oświadczeniu:

Dlaczego dochód podstawowy i zdrowie i edukacja dziewcząt? Uważam, że stanowią one najlepsze długofalowe rozwiązanie problemów egzystencjalnych, przed którymi stoi świat. Dochód podstawowy to świetny pomysł wymagający eksperymentów.

Wiem, że czyta nas sporo osób o prawicowych poglądach, dlatego na koniec chciałbym poruszyć pewną kwestię. No cóż, co do koncepcji dochodu podstawowego to wiele osób może się z nim nie zgodzić. Sam również do takich należę. Pamiętajmy jednak, że są to jego pieniądze i może z nimi robić, co tylko zechce. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy