ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter Floty

Twitter bawi się w Snapchata – posty mogą zniknąć

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter dostrzegł, że przemijanie nie tylko ma swój urok, ale może być także użyteczne. Od wczoraj na platformie testowana jest nowa funkcja zwana flotami. Są to tymczasowe posty, które znikają po 24 godzinach. Nie można ich polubić, skomentować ich ani na nie odpowiedzieć. To akurat nie jest dziwne. W końcu akcje te wykluczają się ze znikającym postem. Zostawianie samych odpowiedzi także mijałoby się z celem, bo byłyby wyrwane z kontekstu.

Twitter Floty

Twitter Floty

Ogłaszając tę funkcję, menedżer produktu Mo Al Adham powiedział, że niektórzy ludzie czują się niepewnie na portalu. Przyczyny w tym stanie rzeczy doszukuje się w tym, że tweety są publiczne, stałe i można je upubliczniać, oraz na nie odpowiadać. Flota jest wybierana jako alternatywa dla ludzi, którzy nie czują się komfortowo z wiecznym charakterem standardowych tweetów. Mogą one zawierać tekst, filmy, GIF-y i zdjęcia. Floty znajdują się na górze strony głównej użytkownika i są widoczne dla każdego, kto ma dostęp do jego pełnego profilu.

Zobacz też: Premiera Black Shark 3 i Black Shark 3 Pro. Poznajcie nowe smartfony dla graczy od Xiaomi

We wstępnej ankiecie ludzie powiedzieli nam, że dzięki tej opcji wygodniej jest dzielić się codziennymi sprawami i przemyśleniami.

— powiedział Adham.

Koncepcja efemerycznej treści zaistniała głównie dzięki Snapchatowi. Wiele osób pokochało takie rozwiązanie za jego ulotność. Jednak czy to jest coś, czego oczekujemy od Twittera? Mam wrażenie, że serwis nieco się zagubił podczas prób dotarcia do jeszcze szerszego grona odbiorców. Rozwiązanie jest obecnie w fazach testów. Dostęp do niego mają jedynie użytkownicy z Brazylii. Tamtejszy odbiór tego rozwiązania zadecyduje, czy my także je dostaniemy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy