Xiaomi znane jest z tworzeniem zaskakujących urządzeń. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o inteligentnej pralce czy też suszarce do włosów. Teraz chiński producent zadbał bardziej o fanów urządzeń peryferyjnych do komputerów. Fani eleganckich akcesoriów na pewno zainteresują się Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition. Jak sama nazwa wskazuje, ” gryzoń” wykonany jest z metalu, ale jego cena nadal pozostaje stosunkowo niska. Czym jeszcze zaskoczy nowa propozycja Xiaomi?

Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition nową propozycją dla pracowników biurowych

Xiaomi Mi Elegant Mouse

Podobnie jak inne propozycje z tej serii, tak i Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition posiada możliwość podłączenia do dwóch urządzeń jednocześnie. Połączenie działa na dwa sposoby – poprzez Bluetooth lub specjalny odbiornik USB. Nowa propozycja Xiaomi wygląda łudząco podobnie do Mi Wireless Mouse 2, zaprezentowanej w zeszłym roku. Tegoroczna wersja różni się jednak od poprzednich modeli głównie metalowymi wykończeniami. To właśnie dzięki nim ma ona bardziej stylowy i profesjonalny wygląd, dzięki czemu myszka wygląda bardziej elegancko, co sprawi, że będzie idealnie pasowała do smukłych laptopów. Producent zapewnia, że zastosowanie wysokiej klasy metalu zwiększy wytrzymałość na zabrudzenia. Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition posiada fotoelektryczny sensor 1000 DPI co z pewnością wystarczy do typowo biurowych zastosowań. Samo urządzenie ma działać nawet do 12 miesięcy na dwóch bateriach AA. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość połączenia go z systemami Windows 7/8/10, macOS 10.10 i nowszymi, Androidem 5.0 i nowszymi, a nawet iPadOS 13.4.

Zobacz też: Gigabyte wprowadza nowe laptopy z odświeżoną specyfikacją

Dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i szarym) myszka pojawi się w oficjalnej sprzedaży już 9 kwietnia bieżącego roku. Koszt tego urządzenia to 99 yuanów, czyli około 59 złotych. Miejmy nadzieję, że Xiaomi Mi Elegant Mouse Metallic Edition będzie dostępna również w Polsce. Jeśli będzie ona równie udana co poprzednie modele, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwym hitem sprzedażowym. Niestety, ale nowa propozycja od Xiaomi nie będzie odpowiadała każdemu, bowiem na zaprezentowanych przez producenta grafikach brakuje bocznych przycisków. Być może pojawią się one w następnej generacji. Jednak w takiej niskiej cenie otrzymujemy świetny produkt, który wygląda na droższy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.