Sprzęty wielofunkcyjne to ważna grupa urządzeń. Wystarczy spojrzeć na smartfony. Kilkadziesiąt lat temu pomieszczenie wszystkich urządzeń, które mogą zastąpić, byłoby trudne nie tylko w kieszeni, ale nawet w dość sporej walizce. Tymczasem niewielki prostopadłościan daje nam olbrzymie możliwości od komunikacji, po oglądanie filmów czy aparat, że o łączności z całym światem nie wspomnę. Jest to obecnie połączenie tak naturalne, że nikogo nie dziwi.

Suszarka Xiaomi

Suszarka Xiaomi

Oczywiście nie wszystkie połączenia mają sens. Wyobraźcie sobie szczotkę do mycia toalet, która na drugim końcu ma szczoteczkę do zębów. Nie brzmi to, jak przedmiot, którego pełnia funkcjonalności byłaby w pełni wykorzystywana przez kogokolwiek. Jest jednak jeszcze grupa produktów, która wydaje się absurdalna, ale tak naprawdę ma spory sens. Po prostu budzi pewne uprzedzenia przez sam fakt, że tego nie znamy. Do tej grupy można zaliczyć nową suszarkę Xiaomi, którą można wysuszyć zarówno głowę, jak i ręce. Produkt nosi nazwę Deerma Multifunctional Hair Dryer i jest wręcz genialny w swojej prostocie. Dostajemy bowiem suszarkę do włosów z uchwytem na ścianę. Ten z kolei ma wewnątrz specjalnie wyprofilowane dysze i wylot powietrza poniżej. Dzięki temu, jeśli włączymy umieszczoną w nim suszarkę do włosów, otrzymamy suszarkę do rąk. 

Zobacz też: Xiaomi Mi Note 10 Lite ze słabszym, ale wciąż imponującym aparatem

Oczywiście dotykanie przełączników mokrymi rękoma to taki sobie pomysł. Dlatego też Xiaomi umieściło czujnik zbliżeniowy na dole uchwytu, który uruchamia suszarkę, kiedy tylko podstawimy pod nią ręce. Działa więc jak standardowe urządzenie tego typu. Suszarka Xiaomi jest wyposażona w szybki silnik, zapewniający aż 26 tysięcy obr/min, który dostarcza do 14 l/s. Dodatkowo jako suszarka do włosów uwalnia jony ujemne o stężeniu do miliona sztuk na cm³. Ma to zapobiegać skręcaniu i elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo całość posiada jeszcze dwa wbudowane porty USB-A. Mogą one służyć do ładowania innych urządzeń jak szczoteczki do zębów. Urządzenie zostało wycenione na 295 juanów, czyli około 145 PLN. Jego sprzedaż ma wystartować w przyszłym miesiącu w Chinach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.