ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Inteligentna pralka Xiaomi

Szukasz kompana do rozmów w kwarantannie? Pomyśl o pralce Xiaomi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Rozmawianie z pralką samo w sobie wydaje się dość niepokojącą praktyką. Jednak kiedy pralka zaczyna nam odpowiadać, to natychmiast powinniśmy poszukać pomocy. No chyba że to najnowsza pralka od Xiaomi. W takim wypadku zarówno mówienie do niej, jak i oczekiwanie odpowiedzi nie tylko jest normalne. Jest wręcz wskazane przez samego producenta. Wszystko dlatego, że jest to inteligentna pralka ze zintegrowanym asystentem głosowym Xiao AI.

Inteligentna pralka Xiaomi

Inteligentna pralka Xiaomi

Ostatnio zrobiło się bardzo łazienkowo. Mieliśmy w tym tygodniu już suszarkę do włosów i rąk od Xiaomi oraz niezbyt inteligentną, ale niezwykle użyteczną słuchawkę prysznicową. Pralka pasuje idealnie do tego zestawu. No i jako jedyna gada. No dobrze, to nie do końca gadająca pralka. Tak naprawdę MIJIA 1C, bo tak się nazywa ten produkt, jest gadającą pralko-suszarką. Trafi ona do sprzedaży już 9 kwietnia w Chinach za cenę 2099 juanów, czyli około 1250 PLN. Jak na sprzęt tej klasy jest to niezwykle atrakcyjna cena. Podobne urządzenia od konkurencji są zauważalnie droższe, no i mniej wygadane. Przejdźmy jednak do pozostałych parametrów. Oferuje ona pojemność do 10 kg prania. Mowa więc o maszynie, która poradzi sobie z potrzebami nawet całkiem licznej rodziny. 

Zobacz też: Czy tylko mnie wysoka cena Xiaomi Mi 10 Pro w ogóle nie dziwi?

Jeśli chodzi o obsługę, to panel kontrolny jest wykonany ze szkła hartowanego. Nie jest to raczej najbardziej istotna kwestia w pralce, jednak na pewno to miły dodatek. Całkiem spore wrażenie robi także prędkość wirowania. Ta osiąga do 1400 obrotów na minutę. Po takim cyklu funkcje suszarki muszą się strasznie nudzić. Pralka posiada do 22 różnych trybów prania, w tym inteligentne pranie na powietrzu. Dzięki aplikacji można z wyprzedzeniem zarezerwować pranie i suszenie ubrań, wybrać więcej trybów prania i suszenia, a także obsługiwać niestandardowe ustawienia i zapisywać ulubione metody prania. Technologia suszenia gorącym powietrzem może suszyć wiele elementów odzieży jednocześnie, a stała kontrola temperatury może sprawić, że suszone ubrania nie będą wymagały prasowania. Dodatkowo pralka potrafi się sama czyścić z dokładnością do 99%. Dzięki zintegrowanemu XiaoAI umożliwia zarządzanie innymi elementami inteligentnego domu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy