ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa funkcja YouTube Music dla fanów czytania

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowa funkcja YouTube Music pojawiła się już dla użytkowników, ale niestety, nie działa jeszcze tak idealnie, jak można by sobie tego życzyć. Chodzi o niewielką rzecz, bo napisy do utworów, ale szkoda, że Google nie zadbało o to, by nowa funkcja działała w wersji przeglądarkowej. Obecnie skorzystać z niej mogą tylko posiadacze aplikacji i to nie w każdym przypadku.

nowa funkcja YouTube Music
Fot. The Verge

Aplikacja YouTube Music ma stanowić konkurencję dla takich gigantów jak Spotify czy Tidal. Firma dość często o tym przypomina, bo mniej więcej co drugie, trzecie wejście do aplikacji YouTube rozpoczyna się powitalnym ekranem z informacją o koncie Premium. Trudno ocenić, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się sama usługa, ale patrząc na to, jak YouTube wprowadza do niej nowości, to raczej nie jest to priorytet samej firmy.

Nowa funkcja YouTube Music

Nowa funkcja YouTube Music ma pozwalać na czytanie tekstów piosenek, podczas oglądania teledysków. Można powiedzieć, że to mały dodatek, ale w mimo wszystko całkiem potrzebny. Coś takiego znajdziemy już w Spotify czy w Apple Music. Co więcej, przy niektórych utworach w wyżej wymienionych aplikacjach, teksty utworów mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym. Obecnie nowa funkcja YouTube Music na to nie pozwala. Teksty można czytać tylko i wyłącznie w formie statycznej, ale to zawsze coś.

Zobacz też: Tissot T-Touch Connect Solar – ciekawy smartwatch na horyzoncie

Niestety, ale nie jest to coś, co pojawia się przy każdym teledysku czy utworze w YouTube Music. Co więcej, nie da się z tego skorzystać w przeglądarce. Szkoda, że Google nie zdecydowało się od razu udostępnić nowej funkcji z pełną parą, a jedynie na pół gwizdka. Oczywiście z aplikacji można też korzystać za darmo, a nie w wersji Premium, ale to wiąże się z reklamami. Jeżeli ktoś chce skorzystać z wersji Premium, to za miesięczny dostęp trzeba zapłacić miesięcznie 23,99 złotych.

Źródło: YouTube Music / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy