Płatności bezgotówkowe są obecnie mocno promowane. Spory nacisk kładzie się także na wyeliminowanie jakiegokolwiek kontaktu z terminalem płatniczym. Dlatego też już dziś w wielu sklepach można płacić bez podawania kodu PIN z karty do 100 PLN. Nie oznacza to jednak, że nowoczesne płatności zyskały popularność dzięki koronawirusowi. A przynajmniej nie w Polsce. Jesteśmy narodem, który według wielu specjalistów najchętniej na świecie sięga po takie rozwiązania.

Płatności bezgotówkowe w Polsce to strzał w dziesiątkę

Płatności bezgotówkowe w Polsce

Płatność kartą jest dla nas czymś naturalnym. Dodatkowo dzięki BLIK-kowi płaciliśmy smartfonem, zanim to było modne. PayPal, uznawany w wielu krajach za szczyt wygody, jeśli chodzi o płatności internetowe, to z perspektywy polskiego użytkownika jest przestarzały i mało intuicyjny. 

Polska jest liderem nie tylko w Europie, ale i na świecie pod względem różnego rodzaju płatności. Gotówka powoli odchodzi do lamusa, a w Polsce przestaje się korzystać nawet z kart płatniczych. Coraz częściej korzystamy z płatności smartwatchem. Ciągle też pojawiają się nowe metody płatności, jak Blik albo płatności odroczone. Klienci mają możliwość rozbicia płatności na raty już w momencie złożenia zamówienia, bez pośrednictwa innych instytucji.

– Powiedział Damian Gwiazdowski, przedstawiciel firmy Shoper w rozmowie z Newseria.

Zobacz też: Specyfikacja Redmi K30 Pro – potężny aparat i niezła cena

Podejrzewam, że jedną z przyczyn jest nasza historia i sytuacja polityczna. Przez lata byliśmy odcięci od nowoczesnych metod płatności i patrzyliśmy z zazdrością na aktorów płacących kartą w zachodnich filmach. Mimo że już do nich przywykliśmy, to wciąż są one dla nas pewną nowością. Dlatego też tak chętnie ufamy innym nowinkom na tym polu, na które obywatele pozostałych krajów wciąż zerkają dość nieufnie. Duża zasługa jest także w fakcie, że nasz rząd jest stabilny. I nie mówię tu o obecnej partii rządzącej, ale o przynajmniej ostatnich dwudziestu latach. Dlatego też trzymanie pieniędzy w banku nie budzi naszego strachu.

Źródło: Newseria