Płatności kartą bez PIN do 100 PLN

Większe zakupy bez dotykania terminala – kwota transakcji zbliżeniowych bez PIN-u zostanie zwiększona

Newsy

Światowa organizacja zdrowia zaleca, żeby zrezygnować z gotówki. W ten sposób mamy zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. I oczywiście jak najbardziej zgadzam się z logiką tych założeń. Mimo wszystko pojawia się tu pewien problem: przy większych zakupach i tak musimy wpisać PIN na terminalu. Czyli dotykać czegoś, co w ciągu dnia dotykały dziesiątki osób przed nami. Robienie mniejszych zakupów jest natomiast ryzykowne, ponieważ częściej musimy wychodzić do sklepów.

Płatności kartą bez PIN do 100 PLN

Płatności kartą bez PIN do 100 PLN

Sam rozwiązałem ten problem, wykorzystując foliowe rękawiczki jednorazowe przy płaceniu za zakupy powyżej 50 PLN. Niezbyt to ekologiczne, przyznaję, jednak w trakcie kryzysu priorytety się nieco zmieniają. Na szczęście niedługo będzie można inaczej. Z powodu epidemii koronawirusa MasterCard postanowił podnieść limit transakcji niewymagających zatwierdzenia PIN-em do 100 PLN. Firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Biuro Mastercard w Polsce informuje, że już od północy 20 marca 2020 roku posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu.

Zobacz też: Xiaomi, Alibaba i Oppo wspierają inne kraje w walce z koronawirusem

Niestety, nie oznacza to, że już w sobotę będziemy mogli wszędzie płacić za nieco większe zakupy bez podawania PIN-u. Wszystko zależy także od tego, czy operator terminala, jak i sam sklep, zaktualizują oprogramowanie

Zmiana limitów wymaga szeregu modyfikacji w systemach płatniczych. Sprawia to, że przyspieszone wdrażanie nowego limitu będzie prowadzone sukcesywnie. W tej chwili priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłości obsługi transakcji procesowanych na terminalach płatniczych.

— Powiedziała Joanna Seklecka w rozmowie z portalem PRNews.pl.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Visa podejmie podobne kroki w tej sprawie. Nie powinniśmy jednak zbyt długo na to czekać.

Źródło: PRNews.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x