Google I/O 2020 właśnie zostało całkowicie odwołane. Amerykanie podjęli tę trudną decyzję zarówno w związku z nowymi przepisami, jak i samą obawą o problemy, z którymi gigant musi się mierzyć. Google I/O to zdecydowanie jedno z tych wydarzeń, które fan nowych technologii powinien śledzić. Nie trzeba być zwolennikiem Androida, a po prostu nowości w otaczającym nas świecie. Poznajemy nowe usługi, zupełnie nowe rozwiązania, które mogą być wykorzystywane też przez inne firmy.

Google I/O 2020 odwołane – nawet w Sieci nie obejrzymy przedstawienia nowości

Już wcześniej Google zapowiedziało, że Google I/O 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Podobnie jak wiele innych konferencji, Amerykanie chcieli przenieść swoje prezentacje do Sieci. Jednak firma ponownie musiała zmienić swoją decyzję. Jak możemy wyczytać na profilu giganta z Mountain View na Twitterze, Google I/O 2020 zostało odwołane między innymi z powodu przepisu Shelter in place. Ten został wprowadzony przez rząd Kalifornii i sprowadza się do zasad, które należy przestrzegać w dobie panującej pandemii. Naturalnie jednym z punktów jest zalecenie przebywania pracowników w ich domach. Skoro tak postanowiono, to Google nie ma zamiaru w żaden sposób kombinować i Google I/O 2020 nie zostanie też zrealizowane w formie przekazu na żywo.

Zobacz też: Samsung Galaxy A41 oficjalnie – odświeżanie portfolio trwa w najlepsze.

W takim razie, kiedy i w jaki sposób poznamy nowości, które miały zostać przedstawiane na Google I/O 2020? Całkowicie odwołana konferencja ma przenieść swoje główne smaczki kompletnie do Sieci, ale w ramach ogłoszeń na blogach oraz forach firmy. Niewykluczone, że właśnie w taki sposób ujrzymy między innymi szczegóły dotyczące Androida 11, jak i Pixela 4a.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.