Camera Go

Android Go doczekał się kolejnej istotnej aplikacji skrojonej na jego miarę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google właśnie poinformowało, że na świecie funkcjonuje ponad 100 milionów aktywnych smartfonów z systemem Android Go. Jest to naprawdę imponujący wynik biorąc pod uwagę, że pierwsze urządzenia trafiają na półki mniej niż trzy lata temu. Z drugiej strony pokazuje, że najtańsze smartfony w wielu rejonach świata wciąż są niezbędne. Android Go to świetny system. Lekki i szybki, zwłaszcza biorąc pod uwagę urządzenia, na których jest uruchamiany. Jednak sam system to za mało. Potrzeba tu także lekkich aplikacji. 

Camera Go

Na szczęście tych nie brakuje. Teraz jednak pojawiła się kolejna. Google zaprezentowało właśnie dedykowaną aplikację aparatu o nazwie Camera Go. Jest ona znacznie mniej skomplikowana, lżejsza i szybsza niż ta stosowana do tej pory. Mimo prostoty nie jest pozbawiona funkcjonalności. Znajdziemy w niej między innymi Tryb Portretowy, który pozwala użytkownikom na dodanie różnych filtrów i efektów. Ponadto aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, dzięki czemu jest idealna dla początkujących użytkowników smartfonów.

Zobacz też: Jeśli kupisz gogle VR HTC Vive Cosmos Elite, to grę Half-Life: Alyx otrzymasz w prezencie

To jednak wciąż nie wszystko. Aplikacja Camera Go oferuje jeszcze jedną, skrojoną pod budżetowe smartfony funkcję. Może śledzić, ile miejsca na zdjęcia i filmy użytkownicy mają w swoich telefonach. Oczywiście takie coś było dostępne już w pierwszych telefonach z aparatem. Jednak w przeciwieństwie do nich Camera Go może zaoferować porady, jak w razie potrzeby wyczyścić miejsce. Google ogłosiło, że nowa aplikacja będzie najpierw dostępna w Nokii 1.3, która miała swoją premierę wczoraj. Jednak do pozostałych smartfonów ma ona trafić już wkrótce. Rzecz jasna aplikacja ta wciąż nie jest dostępna w Sklepie Play.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy