Flagowe smartfony 5G są potężne i nieziemsko drogie. Tak naprawdę niewiele osób może sobie na nie pozwolić. Natomiast ci, którzy mogą często. się na to nie decydują, ponieważ uważają zakup flagowca za coś zbędnego. Oznacza to, że promocja sieci piątej generacji stoi teraz po stronie urządzeń ze średniej półki. Dlatego też coraz więcej producentów ma takie smartfony w swojej ofercie albo zapowiada ich premierę. Poza Huaweiem, który najzwyczajniej nie dysponuje odpowiednim procesorem.

Kirin 820 z 5G

Kirin 820 z 5G

Podczas gdy MediaTek i Qualcomm posiadają kilka układów 5G do smartfonów średniej klasy, Huawei nie zapowiedział jeszcze żadnego. Jednak według przecieków wkrótce pojawi się informacja o jednym z nich. Pierwszym smartfonem, do którego trafi, ma być Honor 30S. Informacja ta została umieszczona na Weibo przez Digital Chat Station. Według niego układ ten będzie nosił nazwę Kirin 820. Ma to być układ wykonany w procesie 7 nm. Będzie się on składać z rdzeni Cortex A76 i układu graficznego Mail-G77. Układ będzie miał także zmodernizowany procesor ISP i NPU. Nie zapominajmy oczywiście o zintegrowanym modemie 5G.

Zobacz też: Goat of Duty za darmo na PC

Informacja nie ujawnia układu procesora, więc nie wiemy, ile ma rdzeni Cortex-A77. Wydaje się jednak, że jest on zbliżony do Snapdragona 765G, którego rdzenie Kryo 475 oparte są na Cortex-A76. Warto też dodać, że układ graficzny Mali-G77 został wykorzystany w Dimensiti 1000L od MediaTeka, który jest w tej samej półce cenowej. Nie wiadomo kiedy dokładnie Kirin 820 trafi na rynek. Według informacji ma to jednak nastąpić niezwykle szybko. Możliwe nawet, że nie jest to kwestia dni, ale godzin. Kirin 820 może pomóc Huaweiowi w walce o rynki zachodnie. Jeśli tylko producent zaproponuje atrakcyjny cenowo smartfon 5G, to sporo osób może być skłonnych przymknąć oko na brak usług Google. Zwłaszcza że HMS coraz szybciej się rozwija.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.