ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GitHub Android

Stabilna wersja aplikacji GitHub na Androida pojawiła się w Google Play

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Ten popularny serwis internetowy, z którego bardzo chętnie korzystają programiści, istnieje na rynku od 12 lat. Niestety na przestrzeni tych wielu lat właściciel, czyli firma Microsoft bardzo ociągała się ze stworzeniem aplikacji mobilnej mogącej bardzo pomóc osobom, które GitHub wykorzystują nie tylko do celów prywatnych, ale także do pracy. Na szczęście wczoraj to się zmieniło i GitHub w formie finalnej aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS.

GitHub na Androida oraz iOS jest dostosowany do obsługi dotykiem

GitHub Android

Wersja beta użytkownicy Androida mogli zainstalować już w styczniu, jednak dopiero wczoraj firmie udało się wydać pierwszą stabilną wersję oznaczoną numerem 1.0. Testowa wersja była bardzo popularna. Pobrało ją ponad 50 000 razy. Aplikacja mobilna pozwala na pozostanie w stałym kontakcie z zespołem, wspólne rozwiązywanie problemów oraz operowanie kodem. Pojawiła się także możliwość komentowania wprowadzonych przez użytkowników zmian. Dodanie gestów bardzo usprawniło pracę z aplikacją. Pozwalają skorzystać z większości dostępnych do tej pory tylko na komputerze funkcji. Nie zabrakło także wyboru między czarnym i białym motywem kolorystycznym. Duża część programistów nie wyobraża sobie pracy z kodem na białym tle, siedząc przed monitorem a co dopiero na urządzeniu mobilnym.

Zobacz także: Pracuj w domu! Oto najnowsze motto Samsunga

Stabilną wersję 1.0 GitHuba można już pobrać ze sklepu Google Play. Aplikacja jest bezpłatna i do prawidłowego działania wymaga Androida przynajmniej w wersji 5.0. Posiadacze sprzętu Apple także otrzymali już wersję o takiej numeracji. Dostępna jest oczywiście w App Store.

Źródło: GitHub Blog, Google Play, App Store

Sprawdź najnowsze wpisy