Samsung pokonał Intela

Pracuj w domu! Oto najnowsze motto Samsunga

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Korea przez jakiś czas była drugim co do ilości zachorowań krajem na świecie. Ten niechlubny tytuł przejęły jednak Włochy. Nic więc dziwnego, że Samsung Electronics aktywnie forsuje dla wielu swoich pracowników model biznesowy oparty na pracy w domu. Celem tej decyzji jest jak najszybsze zahamowanie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Biorąc pod uwagę, że udało się Koreańczykom dość skutecznie zapanować nad wirusem, to warto się bliżej przyjrzeć działaniu firmy.

Samsung promuje pracę zdalną

Samsung praca zdalna

Praca zdalna oczywiście nie rozwiązuje wszystkich problemów. Nie wszyscy mogą wykonywać swoje obowiązki w domu. Dlatego też Samsung będzie prowadził badania lekarskie na wejściu do swoich obiektów. Najprawdopodobniej będzie to polegało na sprawdzaniu temperatury pracownikom. Podobny system, tyle że z alkomatem i to głównie przy wyjściu od lat jest stosowany w branży gorzelniczej. Dowodzi to, że nie powinno to jakoś negatywnie wpłynąć na efektywność pracy. Dodatkowo koreański producent ograniczył do niezbędnego minimum podróże zagraniczne. Mają one się odbywać jedynie w przypadkach krytycznych. Nie wiadomo, jakie dokładnie ma na myśli, jednak pozostawienie takiej furtki jest krokiem jak najbardziej zrozumiałym.

Zobacz też: Xiaomi Mi Watch z funkcją kontrolowania… samochodu

Ponadto firma utworzyła specjalną grupę zadaniową, która będzie się poruszać po całym świecie, aby śledzić i wdrażać najnowsze porady ekspertów w sprawie ochrony przed wirusem. Ta rzecz jasna jest wyłączona z zakazu podróżowania. Firma będzie także wysyłała specjalne pakiety opieki do tych, którzy pracują w domu lub podlegają kwarantannie. Obecnie Samsung zatrudnia ponad 300 tysięcy osób na całym świecie. Poza licznymi fabrykami prowadzi on 52 biura sprzedaży, 15 biur regionalnych i dziesiątki centrów badawczo-rozwojowych. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy