GitHub to najpopularniejszy internetowy serwis, za którego pośrednictwem deweloperzy mogą pracować nad swoimi projektami przy pomocy systemu kontroli Git. Platforma pozwala również na współpracę nad oprogramowaniem z otwartym kodem źródłowym – chętne osoby mogą pomagać autorom aplikacji w zadaniach, czy zgłaszać odnalezione błędy. Dzięki nowej aplikacji GitHub, która już wkrótce pojawi się w sklepie Google Play, praca nad projektami będzie jeszcze łatwiejsza.

Aplikacja GitHub jest już dostępna w wersji beta. Nad projektami można pracować nawet w podróży

Jakiś czas temu na łamach swojego bloga GitHub poinformował nas o udostępnieniu publicznej wersji testowej swojej mobilnej aplikacji. Ma ona pozwalać twórcom oprogramowania na jeszcze większą swobodę – przy jej pomocy mogą oni przeglądać kod, wprowadzać zmiany do projektów czy nawet współpracować z innymi programistami. Warto wspomnieć o tym, że program został w pełni dostosowany do systemu Android. Oznacza to, że możemy znaleźć w nim, chociażby ciemny tryb, który pokochali twórcy oprogramowania.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Czytaj także: iOS jest systemem bardziej dochodowym dla programistów niż Android.

Jeśli chcielibyście przetestować wersję beta aplikacji GitHub, to niestety muszę was poinformować, że w tym momencie w programie nie ma już wolnych miejsc. Zachęcam was jednak do obserwowania bloga firmy – a nuż wkrótce się one pojawią? Nawet jeśli nie, to premiera aplikacji zbliża się do nas wielkimi krokami. Ja nie mogę się już doczekać, a wy? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: GitHub
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.