Carbon 1 Mark II

Carbon 1 Mark II – zgadnijcie, z czego jest wykonana jego obudowa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Większość telefonów jest wykonana z poliwęglanu lub metalu. Często tym materiałom towarzyszy także szkło z tyłu obudowy. Jednak zdarza się, że producenci eksperymentują również z innymi materiałami, takimi jak ceramika, jak w przypadku Xiaomi Mi MIX. Producent o wiele mówiącej o nazwie Carbon Mobile ogłosił smartfon wykonany z włókna węglowego. Nazywa się on Carbon 1 Mark II. 

Carbon 1 Mark II

Carbon 1 Mark II

Producent chwali się, że jest to pierwszy smartfon, którego obudowa została wykonana z włókna węglowego. Oczywiście już wcześniej mieliśmy do czynienia z tym materiałem w urządzeniach mobilnych. Chociażby w przypadku Motoroli Droid Razr z 2012 roku. Tam jednak było ono wykorzystane jedynie na pleckach urządzenia. Smartfon jest napędzany przez układ MediaTek Helio P90. To przyzwoitej mocy jednostka, która jest dobrze znana wszystkim fanom pancernych smartfonów o wysokiej wydajności. Znajdziemy ją między innymi w BlackView BV9900. Producent chwali się, że smartfon został wykonany przy użyciu technologii HyRECM (Hybrid Radio Enabled Composite Materials). Przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tego typu technologii. Moja wiedza o materiałoznawstwie jest jednak dość skromna, więc postanowiłem poszukać o niej informacji. Jedyne co znalazłem to wzmianki o tym smartfonie. Możliwe, że jest to technologia, która po raz pierwszy pojawiła się w tym urządzeniu, możliwe, że nie szukałem zbyt dokładnie. Możliwe też, że to zwykły bełkot. 

Zobacz też: Allegro czy OLX – który serwis jest lepszy z perspektywy sprzedającego?

Carbon 1 Mark II waży 125 gramów i ma zaledwie 6,3 milimetra grubości, co czyni go jednym z najlżejszych i najcieńszych telefonów w swoim rozmiarze. Na froncie znajdziemy 6,01-calowy wyświetlacz AMOLED chroniony przez Corning Gorilla Glass 6, które ma 0,4 milimetra grubości. Sercem urządzenia jest układ MediaTek Helio P90. Producent nie pochwalił się jednak rozmiarem pamięci operacyjnej. Wiadomo jednak, że pamięć wewnętrzna wynosi 128 GB. Z tyłu znajdziemy podwójny aparat o nieznanej specyfikacji. Urządzenie zostało wyposażone w baterię 3050 mAh z szybkim ładowaniem do 18 W. Nie jest to dużo, jednak biorąc pod uwagę grubość i wagę konstrukcji jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Cena i dostępność

Smartfon ten został wyceniony na 800 Euro w przedsprzedaży. Jednak wymaga to wpłaty 250 Euro teraz i dopłaty 550 Euro na 15 dni przed dostawą. Dodatkowo producent wyprodukował jedynie 2000 sztuk i nie zapowiada się na to, żeby pojawiły się kolejne. Dodatkowo zakupu można dokonać, jedynie posiadając odpowiednie zaproszenie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy