Huawei P40 data premiery

Wiemy gdzie i kiedy Huawei P40 będzie miał swoją premierę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei podchodzi niezwykle wręcz optymistycznie do serii P40. Mimo że nie smartfony te nie dostaną wsparcia do usług Google, to producent wierzy w ich sukces na terenie Europy. Jest to także swego rodzaju próba dla Huawei Mobile Services, które powstało, aby zastąpić funkcje amerykańskiego giganta. Firma zdradziła już datę premiery i lokalizację tego wydarzenia. Jak zwykle będzie z rozmachem.

Huawei P40 data premiery

Huawei P40 data premiery

Huawei zaprezentuje smartfony z serii P40 26 marca na imprezie w Paryżu. Nie powinno to być zbyt wielkim zaskoczeniem, ponieważ dwa poprzednie flagowce również miały swoją premierę w tym mieście. Warto tu dodać, że jest to w pełni oficjalna informacja pochodząca od samego producenta, a nie element jakiegokolwiek przecieku. Oczywiście w przeciwieństwie do swoich imponujących poprzedników z serii P, najnowsze flagowce nie będą miały dostępu do usług Google. Największym ciosem tutaj może okazać się brak sklepu z aplikacjami, chociaż HMS wciąż nadrabia straty w tej materii. Oznacza to jednak, że Huawei będzie musiał nadrobić te braki licznymi zaletami samego urządzenia.

Zobacz też: Samsung jednym z najważniejszych partnerów igrzysk paraolimpijskich 2020

Oczekuje się, że nowe smartfony zostaną wprowadzone na rynek z wyświetlaczami o odświeżaniu 120 Hz w obu modelach. Model podstawowy będzie miał potrójny aparat. Natomiast wariant Pro będzie oglądał świat przy pomocy aż pięciu obiektywów. Obydwa smartfony mają pracować pod kontrolą najnowszego Androida 10 z nakładką EMUI 10. Dyrektor generalny Huawei Richard Yu określił P40 Pro jako najpotężniejszy flagowiec 5G na świecie. Czy jest to prawda, czy tylko czcze przechwałki? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy