Huawei podchodzi niezwykle wręcz optymistycznie do serii P40. Mimo że nie smartfony te nie dostaną wsparcia do usług Google, to producent wierzy w ich sukces na terenie Europy. Jest to także swego rodzaju próba dla Huawei Mobile Services, które powstało, aby zastąpić funkcje amerykańskiego giganta. Firma zdradziła już datę premiery i lokalizację tego wydarzenia. Jak zwykle będzie z rozmachem.

Huawei P40 data premiery

Huawei P40 data premiery

Huawei zaprezentuje smartfony z serii P40 26 marca na imprezie w Paryżu. Nie powinno to być zbyt wielkim zaskoczeniem, ponieważ dwa poprzednie flagowce również miały swoją premierę w tym mieście. Warto tu dodać, że jest to w pełni oficjalna informacja pochodząca od samego producenta, a nie element jakiegokolwiek przecieku. Oczywiście w przeciwieństwie do swoich imponujących poprzedników z serii P, najnowsze flagowce nie będą miały dostępu do usług Google. Największym ciosem tutaj może okazać się brak sklepu z aplikacjami, chociaż HMS wciąż nadrabia straty w tej materii. Oznacza to jednak, że Huawei będzie musiał nadrobić te braki licznymi zaletami samego urządzenia.

Zobacz też: Samsung jednym z najważniejszych partnerów igrzysk paraolimpijskich 2020

Oczekuje się, że nowe smartfony zostaną wprowadzone na rynek z wyświetlaczami o odświeżaniu 120 Hz w obu modelach. Model podstawowy będzie miał potrójny aparat. Natomiast wariant Pro będzie oglądał świat przy pomocy aż pięciu obiektywów. Obydwa smartfony mają pracować pod kontrolą najnowszego Androida 10 z nakładką EMUI 10. Dyrektor generalny Huawei Richard Yu określił P40 Pro jako najpotężniejszy flagowiec 5G na świecie. Czy jest to prawda, czy tylko czcze przechwałki? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.