ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem kompozytowym

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Fold 2 pokaże nam nowe standardy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Galaxy Z Flip jest drugim składanym telefonem firmy. Mimo to nie jest to bezpośrednia kontynuacja oryginalnego Galaxy Fold. Jego prawowity następca ma się pojawić dopiero w drugiej połowie roku. Będzie on jednak bazował na doświadczeniach związanych z budową dwóch poprzednich składanych smartfonów. Dlatego też poza znacznie lepszymi parametrami otrzymamy także ulepszenia związane ze składanym wyświetlaczem. 

Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem kompozytowym

Samsung Galaxy Fold 2 z ekranem kompozytowym

Już wcześniej pisałem o wyjątkowości wyświetlacza Galaxy Fold 2. Okazuje się jednak, że będzie jeszcze lepszy. Według najnowszych doniesień Samsung pracuje nad połączeniem przezroczystego poliimidu (PI) z Ultra-Thin Glass (UTG), aby stworzyć nowe rozwiązanie składanego ekranu dla Galaxy Fold 2. Warto tu przypomnieć, że ekran Galaxy Folda wykorzystuje poliimid, podczas gdy w Galaxy Z Flip Samsung postawił na Ultra-Thin Glass. UTG jest twardsze niż PI i lepiej pasuje do ekranów dotykowych. Niestety, co za tym idzie, jest także znacznie bardziej kruche. Dlatego też wymaga ono bardziej miękkiej warstwy ochronnej. W przypadku PI sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Dzięki połączeniu obu tych technologii Samsung może być w stanie stworzyć składany ekran, który jest elastyczny, ale jednocześnie twardy.

Zobacz też: Mike Hughes nie żyje – płaskoziemcy z całego globu łączą się w smutku

Teoretycznie takie rozwiązanie wydaje się mało intuicyjne. W końcu na zdrowy rozsądek połączenie dwóch różnych materiałów nie powinno zmieniać ich właściwości, prawda? Nic bardziej mylnego. Takie materiały nazywamy kompozytami. I chociaż wydaje się to dziwne, to faktycznie zyskują one częściowo cechy swoich składników, a często poprzez odpowiedni sposób łączenia wykazują zupełnie nowe. Jest to oczywiście niezwykle łopatologiczny opis samej idei kompozytu, który jednak powinien wystarczyć do zrozumienia, co Samsung chce osiągnąć. Miejmy nadzieje, że efekt będzie naprawdę zaskakujący.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy