ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Fold 2 z aparatem za ekranem

Wyświetlacz Samsunga Galaxy Fold 2 ma być rewolucyjny w każdym calu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jak już wcześniej pisaliśmy, Samsung Galaxy Flip nie jest następcą pierwszego Folda, a całkiem nową linią. Natomiast Galaxy Fold 2 to smartfon, na który wciąż czekamy. I dobrze, bo pod moim ostatnim tekstem na ten temat dość jasno się wyraziliście, że wolicie smartfony rozkładane w tablet. Jest to także bardzo mądry ruch ze strony Samsunga. Dzięki temu zadowoli on oczekiwania obydwu grup entuzjastów składanych smartfonów.

Galaxy Fold 2 z aparatem za ekranem

Galaxy Fold 2 z aparatem za ekranem

Ekran pierwszego Folda był rewolucyjny. Mówimy w końcu o pierwszym składanym smartfonie. Jednak jego następca ma zaoferować w tej kwestii znacznie więcej. Według najnowszych doniesień będzie on bowiem miał aparat schowany za wyświetlaczem. To oznacza, że nie będzie mowy o żadnych wcięciach w olbrzymim ekranie urządzenia. Tym samym producent będzie mógł zaoferować zauważalnie większy wyświetlacz przy zachowaniu rozmiarów pierwszego modelu. To oczywiście jednie pogłoska. Jednak jeśli okaże się ona prawdą, to Galaxy Fold 2 będzie pierwszym smartfonem Samsunga z taką technologią. W przeciwieństwie do chińskich marek smartfonów, takich jak Xiaomi i OPPO, które zaprezentowały już technologię aparatów za wyświetlaczem, Samsung nie pochwalił się jeszcze niczym w tej kwestii.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Flip rozebrany – jest rewelacyjnie w porównaniu do Motoroli razr

Jednak chińscy producenci nie wprowadzili jeszcze na rynek takich smartfonów. Co więcej, Xiaomi uważa, że wciąż jest na to zdecydowanie za wcześnie. Możliwe jednak, że Samsungowi już się udało uporać ze wszystkimi problemami w tej dziedzinie. Nie zapominajmy bowiem, że jest on obecnie trzecim, największym producentem wyświetlaczy na świecie. Dodatkowo jest także jednym z pionierów wyświetlaczy OLED. Ma więc znacznie większe doświadczenie i zaplecze w tej kwestii.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy