Vivo APEX 2020

Vivo APEX 2020 – smartfon bez portów nadciąga

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Vivo APEX 2020 ma zostać zaprezentowany oficjalnie 28 lutego i podobnie jak wiele tego typu wydarzeń, to także odbędzie się online. To wynik odwołanych targów Mobile Word Congress w Barcelonie oraz obawy przez koronawirusem. Jednak premiera tego sprzętu będzie wyjątkowa, tak jak sam smartfon, bo ten ma być pozbawiony portów.

Vivo APEX 2020
Fot. Vivo APEX 2020

To nie pierwszy taki przypadek w historii, kiedy producent porywa się na stworzenie smartfona bez portów. Mieliśmy już, chociażby Meizu Zero, które okazało się ogromnym niewypałem, a ostatnio i Oppo prawdopodobnie zabrało się za coś podobnego. Teraz przyszła pora na kolejnego producenta, choć będzie to raczej ciekawostka niż sprzęt, który faktycznie znajdzie wielu nabywców.

Vivo APEX 2020 – co wiemy?

O samym Vivo APEX 2020 wiemy stosunkowo niewiele, ale firma wrzuciła do sieci kolejną grafikę, na której częściowo pokazała smartfona. Wygląda na to, że faktycznie będzie on pozbawiony portów i nie tylko np. tego słuchawkowego, ale także tego do ładowania i przesyłania danych. To bardzo odważny ruch ze strony producenta, bo pokłada on nadzieję w tylko bezprzewodowym ładowaniu. Do tego dochodzi też przesył plików jednie po Wi-Fi czy z wykorzystaniem danych komórkowych, a to także rozwiązanie, które może spowodować kilka problemów.

Zobacz też: FuntouchOS10 opóźnione – winny koronawirus

Oczywiście wszystkie problemy da się rozwiązać, ale pozbywanie się portów to wyjątkowo nierozważne posunięcie. Przynajmniej teraz, kiedy niewielu producentów się na coś takiego porywa. Dlatego to raczej ciekawostka w świecie smartfonów, a nie faktycznie produkt, na który rzucą się klienci Vivo. Samo Vivo APEX 2020 ma oferować jeszcze wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na pleckach urządzenia pojawi się okrągły moduł z kamerami, ale tutaj nie wiadomo jeszcze, co będą one oferowały. Na dniach powinno pojawić się więcej informacji na ten temat. Miejmy nadzieję, że premiera urządzenia nie zostanie przesunięta i w pełnej krasie zobaczymy je już za kilka dni.

Źródło: GSM Arena / Vivo

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy