Właśnie dziś Oppo zorganizowało w siedzibie głównej w Shenzhen specjalne wydarzenie z okazji konferencji Future Technology Conference 2019. Pojawiło się na nim wiele znaczących zapowiedzi i obietnic. Podczas niego zagościł nawet prezes Chen Mingyong, który od 6 lat trzyma się z dala od mediów i wydarzeń publicznych. Firma zaprezentowała również innowacyjne prototypy z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, Te mają pojawić się już w niedalekiej przyszłości.

Oppo bez portów i aparatem za wyświetlaczem

Oppo bez portów
Oppo zaprezentowało wiele nadchodzących urządzeń i produktów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jednym z nich jest naprawdę wyjątkowy smartfon. Jest to konstrukcja całkowicie bezramkowa. Aparat selfie w jego przypadku został ukryty w ekranie. Według firmy nowa technologia pozwala użytkownikom na uzyskanie pełniejszego pola widzenia poprzez całkowitą integrację przedniej kamery z wyświetlaczem. Obecnie większość producentów smartfonów wybiera albo wysuwany aparat albo wcięcie/otwór w wyświetlaczu. To pierwsze rozwiązanie ma jednak sporą wadę: elementy mechaniczne są niezwykle podatne na uszkodzenia. Z kolei otwory i wcięcia zabierają powierzchnie wyświetlacza, a ich wygląd nie każdemu odpowiada. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem wydaje się schowanie aparatu za ekranem.

Zobacz też: Kirin 1020 od Huaweia ma być istnym potworem wydajności

To jednak nie wszystko, co czyni ten smartfon tak wyjątkowym. Został on bowiem całkowicie pozbawiony jakichkolwiek portów czy otworów. Mamy więc do czynienia z całkowicie szczelną bryłą. Smartfon ten ładuje się rzecz jasna bezprzewodowo. Co ciekawe, nie ma w nim nawet otworów na głośnik ani mikrofon. Ciekawe w jakim stopniu to wpłynie na jakość odtwarzania i przechwytywania dźwięku? Pamiętajmy jednak, że to tylko prototyp. To oznacza, że nie ma pewności czy w ogóle taki smartfon od Oppo kiedykolwiek trafi do sklepów. Trzeba jednak przyznać, że robi wrażenie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.