ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GeForce Now

Bethesda także usuwa gry z GeForce Now – z jednym wyjątkiem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

GeForce Now jest obecnie uważane za najlepszą platformę do strumieniowania gier. Mimo że funkcjonalność jest dosyć prosta, to użytkownicy są zgodni, że Google Stadia zostaje w tyle. Niestety, ale o ile start był naprawdę udany, tak teraz Nvidia ma pod górkę. Na początku okazało się, że licencja z Activision Blizzard nie została dobrze napisana, więc gry tego wydawnictwa zniknęły. Nie inaczej jest teraz, gdy GeForce Now zapomniało, czym jest Bethesda. Z jednym, drobnym wyjątkiem, ale to już kolejna firma, która ogranicza platformę Nvidii.

GeForce Now po świetnym starcie znowu traci – tym razem Bethesda wycofuje swoje gry

GeFoce NOW wystartowało
Fot. NVIDIA

Jeśli nie wiecie, w co wątpię, które gry zostały stworzone lub po prostu należą do Bethesdy, to mówimy o takich kultowych seriach jak Fallout, The Elder Scrolls, Rage, Doom, Wolfenstein i Prey. Naturalnie w ostatnich latach studio miało kilka wpadek, więc ich reputacja trochę ucierpiała. Niemniej to nie oznacza, że zagramy w wiele udanych tytułów na GeForce Now. Platforma Nvidii straciła dostęp do znakomitej większości gier, a wyjątkiem jest Wolfenstein: Youngblood, czyli najnowsza część przygód Blazkowicza. Tak, w tym przypadku dokładniej to dotyczy przygód jego córek. Dlaczego akurat teraz Bethesda wycofała swoje produkcje? Świat nie poznał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie – zarówno od twórców, jak i od Nvidii. Naturalnie możemy się domyślać, że sprawa jest podobna, co w przypadku Activision Blizzard i tyczy się umów licencyjnych. W końcu Amerykanie niedawno na swojej stronie zamieścili wzmiankę, że niektórzy wydawcy mogą rezygnować z udostępniania swoich gier na GeForce Now.

Zobacz też: Czym jest PIN on Mobile?

Co teraz musicie zrobić, aby zagrać w strumieniu w gry Bethesdy? Zainteresować się Google Stadia, gdzie dodatkowo znajdziecie Rage 2, a z czasem mają pojawić się The Elder Scrolls Online i Doom Eternal. Tym samym, jak często możecie czytać u nas o usuwanych i dodawanych filmach na Netflixie lub HBO GO, tak wiele wskazuje na to, że nie inaczej będzie z usługami do grania w chmurze.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy