Znalezienie konkretnej wiadomości w skrzynce Gmail to istna katorga. Pół biedy, kiedy szukamy wiadomości od kogoś, z kim utrzymujemy tą drogą sporadyczny kontakt. Jednak znalezienie konkretnego listu elektronicznego w sytuacji, kiedy z daną osobą lub firmą wymieniliśmy setki wiadomości to już kilkadziesiąt minut wyjętych z życia. Zwłaszcza jeśli nie pamiętamy dokładnej daty. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeśli pomieszają nam się miesiące.

Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości

Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Google rozpoczął wdrażanie nowej funkcji dp Gmaila, która sprawi, że szukanie konkretnych wiadomości e-mail w przepełnionej skrzynce odbiorczej będzie znacznie mniej bolesne. Funkcja ta w znacznym stopniu pomoże nam zawęzić wyniki poszukiwań. Umożliwia ona bowiem dodanie kolejnych warunków filtrowania. Dzięki temu możemy określić, czy poszukiwana wiadomość miała jakieś załączniki. Co więcej, pozwala ona także na określenie konkretnego formatu załącznika. Jeśli więc szukamy konkretnego pliku tekstowego, który doszedł do nas w wiadomości e-mail, to funkcja ta znacznie ułatwi nam zadanie. Funkcja ta umożliwia także filtrowanie czatów i wpisów w kalendarzu. 

Zobacz też: Wielka Brytania inwestuje w prognozy pogody

Niestety, początkowo trafi ona jedynie do użytkowników pakietu GSuite. Na szczęście Google przyznało, że zamierza w przyszłości udostępnić ją także zwykłym użytkownikom swojej skrzynki. Szczerze mówiąc, nie mogę się tego już doczekać. Nareszcie będę mógł zrobić porządek ze wszystkimi istotnymi załącznikami i skasować zbędne wiadomości. Albo przynajmniej sobie wmawiać, że tak zrobię, a na koniec i tak wyjdzie, jak zawsze. Chociaż przynajmniej szukanie czegoś w tym śmietniku stanie się prostsze.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.