Ciemny motyw to w dzisiejszych czasach bardzo pożądana funkcja. Ciężko się temu dziwić, bo ciemniejsza kolorystyka mniej męczy nasz wzrok, a w dodatku pomaga oszczędzać energię. Gmail to jedna z ostatnich aplikacji od Google, która otrzymała natywny ciemny motyw. Niestety teraz niektórzy użytkownicy zgłaszają, że w najnowszej wersji apki znów dostępny jest jedynie tryb jasny.

Problemy Gmaila – ciemny motyw zniknął u niektórych osób

Gmail z dynamiczną zawartością

Wpadki zdarzają się każdemu. Wygląda na to, że takową wpadkę zaliczyło właśnie Google z najnowszą wersją Gmaila na Androida. Aplikacja w wersji 2019.12.30.289507923 sprawia bowiem, że u niektórych użytkowników ciemny motyw przestaje być dostępny. Problem zaobserwowano na razie na niektórych smartfonach Google’a i OnePlusa.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Redmi Note 8T, Motorola Moto G7 Plus, AMD Ryzen 7 3700X i więcej w super cenach!

Google zapytane o opisywaną sytuację na Twitterze odsyła zaniepokojonych użytkowników na fora pomocy, gdzie na razie nie udzielono nikomu satysfakcjonującej odpowiedzi, którą mógłbym przytoczyć w niniejszym tekście. Na razie zatem nie wiadomo, co jest przyczyną problemu, jednak zapewne już wkrótce gigant z Mountain View wypuści odpowiednią poprawkę, która przywróci ciemny motyw w Gmailu dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem. Jeśli opisywana sytuacja dotyczy także i ciebie, to spróbuj uruchomić ponownie swoje urządzenie – niektórzy użytkownicy twierdzą, że jest to rozwiązaniem problemu. Dziwna sprawa.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.