Twitter i Facebook ukarane w Rosji

Rosja ma dosyć samowoli Facebooka i Twittera – nakłada kary finansowe

Newsy

Rosja ostatnio stara się całkowicie odizolować od reszty świata. Kraj ten pracuje nad uniezależnieniem się od światowej sieci. Dodatkowo naciska na największe firmy, żeby stosowały wobec rosyjskich obywateli serwery znajdujące się w tym kraju. Z tego też powodu ukarała Facebooka grzywną w wysokości 4 milionów rubli, czyli około 247 tysięcy PLN. Przyznam, że wysokość tej kary nie robi większego wrażenia. Jest to jednak raczej zapowiedź następnych, jeśli firma nie postawi serwerów na terenie Rosji.

Twitter i Facebook ukarane w Rosji

Twitter i Facebook ukarane w Rosji

Wraz z Facebookiem, Twitter został ukarany taką samą kwotą w wysokości 4 milionów rubli/ Portal odmówił przechowywania danych osobowych obywateli rosyjskich na lokalnych serwerach. Te ostatnie kary są pierwszymi pięciocyfrowymi karami nałożonymi na firmy technologiczne od czasu, gdy kraj ten zatwierdził nowe ustawy o Internecie. Umożliwiają one rządowi na sprawowanie większej kontroli nad tym, co robią obywatele kraju w sieci. Roskomnadzor, lokalny regulator internetowy, od kilku lat próbuje przekonać technologicznych gigantów z Doliny Krzemowej do korzystania z lokalnych serwerów do przechowywania danych osobowych obywateli Rosji.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Dwa miliardy użytkowników – WhatsApp przeszedł samego siebie

Jeszcze w 2017 roku Rosja groziła zablokowaniem Facebooka, jeśli ten odmówi spełnienia wymogów dotyczących przechowywania danych. Jak widać na groźbach się skończyło. Portal społecznościowy nadal jest tam dostępny. Rosyjski szef Federalnej Agencji Komunikacji, Aleksander Żarorow, ostrzegł we wrześniu 2017 roku, że kraj będzie dążył do dostosowania Facebooka do prawa, które wymaga od firm zagranicznych przechowywania danych osobowych w Rosji.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x