WhatsApp dwa miliardy użytkowników

Dwa miliardy użytkowników – WhatsApp przeszedł samego siebie

Newsy

Niecałe cztery lata temu komunikator WhatsApp przekroczył magiczny próg miliarda użytkowników. Wielu sądziło, że to już jest granica popularności. Okazuje się jednak, że ten komunikator stać na znacznie więcej. Właśnie ta liczba została oficjalnie podwojona. Ponieważ coraz więcej użytkowników korzysta z Internetu, liczba ta prawdopodobnie będzie nadal rosła, choć być może nie w takim samym tempie, jak do tej pory. Chociaż te kilka lat temu także spodziewano się znacznego spowolnienia wzrostu.

WhatsApp dwa miliardy użytkowników

WhatsApp dwa miliardy użytkowników

Osiągnięcie tego wyniku nie było łatwe. Jednak komunikatorowi udało się to dzięki wielu mądrym zagraniom. Przede wszystkim konto WhatsApp jest powiązane z numerem telefonu. To oznacza, że nie trzeba nawet posiadać adresu e-mail, żeby się zarejestrować w usłudze. Jest to spore udogodnienia dla osób, które korzystają jedynie z telefonu. Istotna jest także wszechobecność platformy. Aplikacje na iOS i Androida są już standardem. WhatsApp jednak przez wiele lat funkcjonował także na prostych telefonach. Dodatkowo w zeszłym roku doczekał się także klienta na Kai OS. System ten jest niezwykle popularny w Indiach, gdzie korzystają z niego głównie najbiedniejsi, których nie stać na porządnie działający smartfon z Androidem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Ekran Xiaomi Mi 10 i szybkie ładowanie – co nowego

Oczywiście komunikator sukcesywnie porzuca wsparcie dla starszych wersji systemów. Nie znajdziemy go już także na Windowsie 10 Mobile. W tym roku komunikator będzie obchodził swoje 11 urodziny. Jeśli chcielibyście poznać historię tego komunikatora, to zapraszam do tekstu sprzed niecałego roku, gdzie pokrótce opisałem pierwsze dziesięciolecie istnienia tej uwielbianej przez miliardy platformy. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć WhatsAppowi kolejnych spektakularnych wzrostów, a nam, użytkownikom, braku problemów z działaniem i bezpieczeństwem tego komunikatora.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x