Targi Mobile World Congress 2020 zbliżają się wielkimi krokami, a jak tak dalej pójdzie, to najprawdopodobniej okażą się wielkim niewypałem lub w ogóle się nie odbędą – z racji braku obecności popularnych firm. Swoją nieobecność zadeklarowali już m.in. tacy giganci jak Sony i Amazon, LG, Nvidia czy Ericsson, a dziś do ich grona dołączyły firmy Intel i Vivo. Powód ich rezygnacji z tegorocznych targów MWC jest oczywisty.

Firmy Intel i Vivo nie pojawią się na MWC 2020

vivo logo hi-fi smart historia

Targi MWC 2020 rozpoczynają się już w poniedziałek 24 lutego. Jest jednak spora szansa, że w istocie zostaną anulowane, bo coraz więcej firm rezygnuje ze swojej obecności na nich z powodu trwającej w najlepsze epidemii koronawirusa. Dziś dowiedzieliśmy się, że wspomniane targi odpuszczą sobie także Intel i Vivo. Ten pierwszy to rzecz jasna czołowy producent procesorów, a drugi – szósty największy producent smartfonów na świecie.

Zobacz także: BestCena: własność to koncepcja z przeszłości, wynajmując telefony ułatwiamy życie klientom

Obie firmy nie zamierzają ryzykować zdrowia lub nawet życia swoich pracowników. Choć epicentrum koronawirusa są Chiny, to wiadomo, że epidemia rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie i cały czas dociera do nowych państw. Trudno winić Intela lub Vivo za podjęcie decyzji, która z pewnością nie była łatwa. Jak to mówią – lepiej dmuchać na zimne. Pod koniec warto wspomnieć, że ze swojej obecności na MWC 2020 zrezygnowały także dwie nieco mniej znane firmy – NTT Domino, japoński operator komórkowy oraz UMIDIGI, chiński producent smartfonów.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.