ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NVIDIA rezygnuje z MWC 2020 – winny koronawirus

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

NVIDIA rezygnuje z MWC 2020, a tym samym staje się kolejną firmą, która zaczyna odczuwać na swojej skórze skutki koronawirusa. Wydarzenie odbędzie się pod koniec lutego w Barcelonie, a do tego czasu może się okazać, że jeszcze kilka innych wielkich korporacji, będzie musiało zmienić swoje plany.

Fot. NVIDIA

Mobile World Congress to jedno z największych wydarzeń w branży i nieobecność na nim to duży cios dla każdej firmy. W końcu do Barcelony jedzie się po to, żeby pochwalić się nowymi rozwiązaniami, pokazać swoje produkty i opowiedzieć o planach. NVIDIA plany miała bardzo ciekawe, ale wygląda na to, że z ich ogłoszeniem będą jeszcze musieli poczekać.

NVIDIA rezygnuje z MWC 2020

NVIDIA rezygnuje z MWC 2020 i niestety, nie jest to pierwsza firma, która to zrobiła. Do tej pory swoją nieobecność potwierdziły Ericsson, ZTE oraz niestety LG. Teraz do tego niechlubnego grona dołączyła niestety NVIDIA, która na swoim blogu poinformowała o tym fakcie. Pracownicy firmy nie zostaną wysłani do Barcelony, a wszystko z powodu obawy o ich zdrowie. Jak napisano w komunikacie, powodem jest obawa o zagrożenie dla zdrowia publicznego. Tak, chodzi oczywiście o koronawirusa i wszystko, co z nim związane.

Zobacz też: Nintendo musi zmierzyć się z wirusem

Zdrowie pracowników jest dla NVIDIA najważniejsze, więc poniekąd rozumiemy ich decyzję. To jednak wielka strata, bo na MWC 2020, firma miała mieć swoje konferencje odnośnie sieci 5G, vRAN czy AI. Niewykluczone, że jednak samo stoisko firmy pojawi się w Barcelonie, ale nie będzie raczej obsługiwane przez pracowników firmy, którzy pochodzą z Państwa Środka.

NVIDIA nie sprecyzowała, kiedy zamierza ogłosić swoje nowości, ale miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie na nie długo czekać. Widać, że sytuacja z koronawirusem  coraz mocniej odbija się na branży technologicznej. Jeżeli problem nie zostanie szybko rozwiązany, ten rok może być pełen wszelkiego rodzaju opóźnień związanych z premierami nowych sprzętów. Oczywiście to zdrowie jest najważniejsze, więc mimo wszystko decyzja NVIDIA jest jak najbardziej słuszna.

Źródło: NVIDIA Blog

Sprawdź najnowsze wpisy