Ericsson Unboxed

Ericsson także odpuszcza sobie MWC z powodu Koronawirusa

Newsy

Ericsson do tej pory był jednym z największych wystawców na Mobile World Congress. Oczywiście rozumiem, że takie zdanie może budzić wiele wątpliwości. Firma ta już od lat nie zajmuje się w końcu produkcją smartfonów. Warto jednak pamiętać, że impreza ta przede wszystkim powstała z myślą o operatorach. I to właśnie dla nich oferta Ericssona jest tak istotna. Okazuje się jednak, że w tym roku zabraknie na niej szwedzkiego giganta. Producent urządzeń do budowy sieci telekomunikacyjnej wycofał się z niej z powodu obaw przed koronawirusem.

Ericsson Unboxed

Ericsson Unboxed
Ericsson HQ. Architect: Wingårdhs Arkitektkontor

Jest to poważny cios dla MWC 2020, która jest uważana za największą na świecie imprezę dla branży telekomunikacyjnej. Zwłaszcza że coraz więcej firm odwołuje swoją obecność. Do tej pory już się wycofały LG, ZTE, Sony i Nvidia. Ericsson oświadczył, że podjął tę decyzję jako środek zapobiegawczy po przeprowadzeniu obszernej wewnętrznej oceny ryzyka. Producent dodał również, że po wybuchu epidemii i dalszym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, firma ściśle monitorowała rozwój i stosowała się do zaleceń odpowiednich władz krajowych i organów międzynarodowych. Nie oznacza to jednak, że prezentacja oferty i rozwiązań giganta się nie odbędzie. Firma organizuje własne, lokalne wydarzenie o nazwie Ericsson Unboxed.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Nowa funkcja systemu BLIK już działa. Co umożliwia i w jakich bankach jest dostępna?

GSM Association, które organizuje MWC, stwierdziło w oświadczeniu, że szanuje decyzję Ericssona. Dodatkowo ma nadzieję, że szwedzki gigant pojawi się w przyszłorocznej edycji imprezy. Organizatorzy podkreślili również, że targi odbędą się zgodnie z planem. Dodatkowo przyznali, że nadal monitorują i oceniają sytuację związaną z epidemią, aby wprowadzić odpowiednie zmiany.  Te obejmują między innymi powszechny dostęp do środków dezynfekujących.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x