LG to jedna z popularniejszych firm w świecie smartfonów, która obecnie jest jednak daleka od swojej dawnej świetności. Mimo że producent wyraźnie odsunął się na bok, od czasu do czasu prezentuje nowości. Kilka miało zostać pokazanych na tegorocznych targach MWC w Barcelonie, jednak niestety do tego nie dojdzie, bo LG w ogóle się na nich nie pojawi.

Targi MWC 2020 odbędą się bez firmy LG

LG Logo

LG poinformowało w wiadomości prasowej, że nie pojawi się na tegorocznych targach MWC, które odbędą się w Barcelonie. Firma swoją decyzję tłumaczy trwającą w najlepsze epidemią koronawirusa. Producent twierdzi, że nie chce narażać na utratę zdrowia swoich pracowników, partnerów, ani klientów, do czego bez dwóch zdań mogłoby dojść, bo groźny wirus rozprzestrzenia się coraz szybciej i przekracza nowe granice. Mówiąc krótko – LG wychodzi z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Zarabianie w sklepie Microsoftu stanie się znacznie trudniejsze dla twórców uniwersalnych aplikacji

Aby zrekompensować swoim fanom nieobecność na MWC 2020, firma poinformowała, że w najbliższej przyszłości zorganizuje osobne wydarzenia, na których zaprezentuje nowe urządzenia mobilne. Kiedy? Na razie nie wiadomo, bo dokładnych dat nie przybliżono. Nie da się ukryć, że decyzja LG jest co najmniej rozsądna i ciężko ją w jakikolwiek skrytykować. Koronawirus to nadal realne zagrożenie i nic nie wskazuje na to, aby udało się opanować epidemię do czasu rozpoczęcia wielokrotnie wspomnianych targów.

Źródło: LG Newsroom

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.