Targi MWC 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Problem w tym, że powoli tracą sens, bo największe firmy niemal jednogłośnie rezygnują ze swojej obecności na tym popularnym wydarzeniu. Powodem jest rzecz jasna trwająca w najlepsze epidemia koronawirusa, która niestety wydaje się nie mieć końca. Dopiero co Paweł informował, że Ericsson odpuszcza sobie obecność na MWC, Bartosz wspomniał o Nvidii, a ja jeszcze wcześniej pisałem o LG. Teraz do grona firm, które nie pojawią się na wspomnianej konferencji, dołączyła kolejna dwójka branżowych gigantów.

Kolejne firmy nie zawitają na MWC 2020 z powodu epidemii koronawirusa

Amazon strumieniowanie gier z chmury

Targi MWC 2020 w tym roku będą wyjątkowo nieciekawe, bo zabraknie na nich prezentacji wielu popularnych firm. Przechodząc jednak do rzeczy – tytułowymi gigantami, którzy zrezygnowali z obecności na MWC, są Amazon i Sony. Obie firmy zgodnie przyznają, że powodem ich nieobecności jest nic innego, jak koronawirus. Producenci nie chcą ryzykować zdrowiem lub nawet życiem swoich pracowników, bo jak wiadomo, choć targi odbędą się w Barcelonie, to nowa epidemia nie respektuje granic i już dawno dostała się do innych krajów.

Zobacz także: Microsoft Surface Duo przyłapany na filmie w codziennym użytkowaniu – są zauważalne zmiany

Nie da się ukryć, że naprawdę trudno złościć się na którąkolwiek z firm z powodu decyzji, jaką podjęły. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie produkty, które podczas MWC 2020 miały zaprezentować Sony i Amazon, z pewnością zostaną pokazane w późniejszym terminie, na osobnych wydarzeniach.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.