W zeszłym roku w końcu doczekaliśmy się smartfona od Microsoftu. Miał nim być Surface Phone, ostatecznie nazywa się Surface Duo i jest zarządzany przez Androida. Jednak Amerykanie po prezentacji urządzenia nie spieszą się z jego wprowadzeniem do sprzedaży. Tłumaczeń jest wiele, a jedno z najpopularniejszych naturalnie tyczy się chęci dopracowania produktu. Jakby nie patrzeć stworzenie składanego smartfona z dwoma, osobnymi wyświetlaczami nie należy do codziennych czynności. Nawet gdy spotkamy już na rynku podobne konstrukcje, ale z jednym, elastycznym ekranem. Tym samym spotkanie Surface Duo w miejscu publicznym wywołuje zaskoczenie i dlatego smartfon znalazł się na filmie.

Microsoft Surface Duo na filmie, czyli Amerykanie ponownie chcą być producentem smartfonów

Od października, kiedy Microsoft przedstawił Surface Duo, słuch o tym urządzeniu trochę zaginął. Amerykanie jedynie wspominają o nim, kiedy ktoś zapyta, aniżeli z własnej inicjatywy. Być może powyższy film jest jednym z tych zabiegów marketingowych, który ma na celu przypominać o smartfonie, a być może to tylko przypadek. Jednak na nagraniu wyraźnie widać, jak Surface Duo zachowuje się w każdej ze swoich form. Dodatkowo można zauważyć lampę błyskową na froncie, co budzi wodzę wyobraźni, jak bardzo ostatecznie ten smartfon będzie się różnił od swojej pierwotnej formy.

Zobacz też: DarQ, czyli aplikacja, która pozwala Ci mieć kontrolę nad ciemnym trybem Androida 10.

Kiedy ostatecznie Microsoft wprowadzi Surface Duo do sklepów? W okolicach najbliższych wakacji, co nie jest zbyt konkretnym terminem, więc możemy spodziewać się kolejnych przesunięć. Niemniej pojawiają się też plotki, jakoby Amerykanie mieli przyspieszyć tempa. Jeśli produkt faktycznie zostanie dopracowany, to warto. Miejmy jedynie nadzieję, że nie ucierpią na tym podzespoły, które się starzeją i nawet świetne oprogramowanie w postaci zmodyfikowanego Androida nie pomogą.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.