ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
darq automatyczne ustawianie ciemnego trybu motywu w wybranych aplikacjach

DarQ – wymuś ciemny tryb w aplikacjach, ale tylko tych, które Cię interesują

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne wielu z Was poznało już ciemny tryb, którym Google wyróżniło Androida 10. Nie piszę, że większość z Was, bo to z pewnością nie jest jeszcze możliwe. Niemniej funkcjonalność jest o tyle istotna, że działa globalnie, wymuszając stosowanie osobnej palety kolorów również w aplikacjach firm trzecich. To główna ewolucja w tej materii, co naturalnie jest odbierane bardzo pozytywnie. Niemniej brakuje możliwości większego wyboru, a taką dorzuca aplikacja DarQ. Program ten w ogóle pozwala wybierać.

DarQ pozwala bez roota wymusić na Androidzie 10 ciemny tryb dla wybranych aplikacji

darq automatyczne ustawianie ciemnego trybu motywu w wybranych aplikacjach

Zacznijmy od tego, że DarQ nie jest aplikacją, która została wydana w ostatnich dniach. Program ten, stworzony przez programistę znanego z XDA Developers, powstał w czerwcu zeszłego roku. Tak, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że Android Q nie otrzyma oficjalnej, słodkiej nazwy. W takim razie co się zmieniło, że wspominamy o tej aplikacji? Otóż teraz nie wymaga ona uprawnień roota, więc jest dostępna dla wszystkich, którzy korzystają z Androida 10, gdyż równocześnie dodano wsparcia dla Oxygen OS, a więc smartfonów OnePlusa. Czym się dokładnie wyróżnia DarQ? Tym, że z poziomu jednego programu jesteśmy w stanie ustawić, które dokładnie tytuły mają reagować na globalne wymuszenie ciemnego trybu. Proste? Bardzo proste, ale czysty Androida Wam na to nie pozwala. Tak naprawdę nie przypominam sobie też żadnej nakładki, która by wprowadzała takie filtrowanie.

Zobacz też: Huawei zamierza coraz więcej produkować w Europie.

Program DarQ pobierzecie za darmo z XDA Developers. Opinie są w głównej mierze pozytywne, bo też trudno mieć inne, jeśli aplikacja robi to, co do niej należy. Na koniec pytanie do Was – czy faktycznie brakuje Wam w Androidzie 10 dodatkowego trybu konfiguracji, czyli doboru konkretnych tytułów, w których globalne ustawienia mają być aplikowane?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy