iOS 13 nowości

Rynek tabletów się kurczy, ale lider wyraźnie umacnia swoją pozycję

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Mogłoby się wydawać, że 2019 rok już na dobre pożegnaliśmy, ale dopiero zaczyna się okres najważniejszych podsumowań. Tym razem przyjrzymy się rynkowi tabletów i zobaczymy, który producent najlepiej poradził sobie ze sprzedażą przerośniętych smartfonów. Wcześniej mogliście przeczytać takie samo zestawienie związane ze smartfonami od Counterpoint, podczas gdy tym razem dostawcą interesujących danych jest IDC. W takim razie, co słychać na półkach sklepowych z tabletami? Powoli zaczynają się kurzyć z jednym wyjątkiem.

Na rynku tabletów po staremu – rządzi Apple

Ogólnie rzecz biorąc, tabletów sprzedaje się coraz mniej. Praktycznie większość producentów z czołówki sprzedała mniej tych urządzeń niż w ubiegłym roku. Wyjątkiem jest Apple, które zarówno w czwartym kwartale, jak i przez wszystkie 12 miesięcy zanotowało ogromny wzrost. Dobrze poradził sobie też Amazon, aczkolwiek ostatnie 3 miesiące nie były najlepsze. Jakby nie patrzeć, to właśnie amerykańskie produkty cieszą się największą popularnością. Apple zdecydowanie wyróżnia się jednym z najbardziej dopracowanych systemów, a właściwie dostosowanych do większych wyświetlaczy. Nie można też zapominać, że firma też wychodzi do konsumentów z tańszymi propozycjami. Samsung, mimo że przedstawił kilka ciekawych modeli (Galaxy Tab S5e i Galaxy Tab S6), to jednak nie ma takiej siły przebicia.

Zobacz też: Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note8 z Androidem 10, ale w nieoficjalnym wydaniu.

Czy 2020 rok ma szansę cokolwiek zmienić? Prawdopodobnie nie i zapewne ponownie Apple jako jedyna firma będzie rosła na tym polu. Samsung ewidentnie będzie skupiał się na rozwoju elastycznych wyświetlaczy i łączenia dwóch typów urządzeń w jedno. Tak, tak, Galaxy Fold to zbyt duża inwestycja, aby teraz pozostawiać ją w formie ciekawostki/

Źródło: GSM Arena, IDC

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy