samsung galaxy s8

Oto pierwszy sposób, aby Samsung Galaxy S8 i Note8 poznały, czym jest Android 10

2 minuty czytania
Komentarze

Jeśli oczekujemy od smartfona wieloletniego wsparcia, to musimy zdecydować się na flagowca. Jednak one też kończą swój żywot w oczach producenta. Najczęściej okres ten sprowadza się do 2 lat, a później ewentualnie do wprowadzania poprawek bezpieczeństwa. Akurat z tymi ostatnimi Samsung się wyróżnia, ale Galaxy Note8 i Galaxy S8 już nie mogą liczyć na aktualny system od Google. Android 10 i One UI 2 nie zostaną wydane na koreańskie flagowce z 2017 roku. Tak, tak, wybrani konsultanci sugerują, że może być inaczej, ale to wynika najzwyczajniej w świecie z ich niewiedzy, choć chciałbym się mylić.

Android 10 dla Samsunga Galaxy S8 i Galaxy Note8? Tak, ale nieoficjalny

galaxy note8 samsung s pen

Jednak od czego są nieoficjalne wydania Androida. Przecież to one sprawiły, że ten system wygląda dzisiaj tak, jak wygląda, mimo że zdecydowana większość użytkowników nigdy nie modyfikowała swojego smartfona. Tylko nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Dlatego jeśli posiadacie Galaxy S8 lub Galaxy Note8, to właśnie wydano nieoficjalną wersję LineageOS 17.1 dla tych modeli Samsunga. Ta naturalnie pod sobą kryje najnowszy system Google, ale Android 10 w tym wypadku siłą rzeczy nie został przykryty One UI. Niemniej mówimy o modyfikacji dedykowanej urządzeniom z Exynosem 8895, która była oferowana w Polsce. Zainteresowanych odsyłam do odpowiednich tematów na XDA Developers, skąd pobierzecie stosowne wersje oprogramowania:

Zobacz też: Jak sobie poradził aparat Redmi Note 8 Pro w DxOMark?

Na koniec pamiętajcie, że nieoficjalne oprogramowanie ma to do siebie, że nie jest idealne. W tym wypadku Android 10 dla Galaxy S8 i Galaxy Note8 wiąże się z problemami wieku dziecięcego. Jest to wczesna wersja, która ma swoje bolączki. Przede wszystkim SElinux dziala w pobłażliwym trybie, a nie działa przesyłanie ekranu (Chromecast), wskaźnik sygnału i nagrywanie filmów w podstawowej aplikacji. Autorzy zgłaszają też problem z niektórymi słuchawkami Bluetooth.

Źródło: XDA Developers

Motyw