CD Projekt RED dementuje doniesienia

CD Projekt RED dementuje doniesienia na temat powodu opóźnienia Cyberpunk 2077

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Kilka dni temu informowaliśmy Was o możliwym powodzie opóźnienia Cyberpunk 2077. Jednak CD Projekt RED dementuje doniesienia na ten temat. Według jednego z twórców gra potrzebowała po prostu więcej czasu na ostatnie szlify i naprawę jak największej ilości błędów. Czy oznacza to, że w nowy tytuł polskiego studia zagramy we wrześniu?

Opóźnienie Cyberpunk 2077 jednak niespowodowane słabą wydajnością konsol?

CD Projekt RED dementuje doniesienia

Informacja o przeniesieniu premiery Cyberpunk 2077 wywołała wielkie poruszenie w branży technologicznej. Od razu zaczęły pojawiać się plotki mówiące o powodzie tego opóźnienia. Do plotek odniósł się nawet Cory Barlog, reżyser gry God of War. Stwierdził on, że przed ostatnim etapem produkcji każda gra jest słabo zoptymalizowana i poprawa tego stanu rzeczy zajmuje kilka miesięcy. Jego słowa potwierdził właśnie jeden z deweloperów CD Projekt RED. Przyznał on, że aktualnie trwają prace nad optymalizacją tytułu pod kątem wszystkich platform, na których pojawi się Cyberpunk 2077. Według niego jest to normalne na tym etapie produkcji, ponieważ wiele elementów nie funkcjonuje tak, jak powinno, na co wpływ ma wiele zmiennych. Deweloper potwierdził, że obecnie celem dla całej drużyny jest zniwelowanie prostych błędów, w celu dostarczenia produktu idealnego. Dobrze widzieć, że CD Projekt RED dementuje doniesienia, które pojawiły się jakiś czas temu i pragnie uspokoić swoich fanów na całym świecie.

Zobacz też: Feature Phone, czyli „Telefon podstawowy” — A komu to potrzebne? A dlaczego?

Warto dodać, że studio CD Projekt RED postanowiło sięgnąć po pomoc przy optymalizacji swojej nowej gry. Do prac nad Cyberpunk 2077 dołączyło warszawskie studio QLOC, specjalizujące się w testowaniu gier, ich lokalizacji czy przeprowadzaniu portów na inne platformy. Firma ma zapewnić dodatkowe wsparcie przy developingu i testach końcowego produktu. Co ciekawe, tytuł otrzyma również pełną chińską lokalizację, tak aby gracze z tego kraju mogli w pełni cieszyć się z gry. Miejmy nadzieję, że 17 września 2020 roku będzie ostateczną datą premiery Cyberpunk 2077. Na pewno z takiego obrotu spraw ucieszyłoby się wielu fanów tego tytułu na świecie.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy