Nintendo podobno pracuje nad nowym modelem Switcha. Według najnowszych doniesień japońska firma i NVIDIA pracują nad nowym procesorem dla konsoli. Według plotek Switch Pro ma pojawić się na rynku pod koniec roku. Początkowo zakładano, że jego sercem będzie układ Tegra X1+. Okazuje się jedynak, że będzie go napędzała zupełnie nowa jednostka.

Ninitendo i Nvidia pracują nad nowym procesorem

Nintendo Nvidia procesor

Jednak nawet w przypadku nowych procesorów nie należy się spodziewać znaczącej poprawy wydajności. Pamiętajmy, że musi zostać zachowana kompatybilność nowych gier z pierwszymi wersjami Switcha. Możemy jednak liczyć na większą liczbę klatek na sekundę w tytułach, które łapały przycinki, oraz krótsze czasy ładowania. Poprawie powinno ulec także zarządzanie energią. Zgodnie z informacjami z Tajwanu produkcja nowych układów jeszcze się nie rozpoczęła. Oczywiście to wciąż jedynie plotki. Warto więc podchodzić do nich z pewną dozą sceptycyzmu. Są jednak pewne przesłanki, by go brać pod uwagę.

Zobacz też: Twitter idzie w ślady Messengera i wprowadza nowość w swoim komunikatorze

Na początku tego miesiąca, DigiTimes ujawnił, że nowy model Switcha zostanie wydany w tym roku. Nie zostało to określone, że będzie to poważna zmiana sprzętowa lub niewielka, jak w zeszłym roku wprowadzony na rynek model podstawowy z ulepszoną żywotnością baterii. Biorąc pod uwagę wydanie Nintendo Switch Lite, zakłada się, że może się pojawić Switch Pro. Zwłaszcza że nadchodzi premiera następnej generacji konsol od Sony i Microsoftu. Ponieważ Nintendo często wydaje rewizje swoich konsol, wydanie innego modelu Nintendo Switch jest więcej niż prawdopodobne.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.